Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért tartják az emberek...

Miért tartják az emberek otthon a kp-t és miért nem rakják be a bankba?

Figyelt kérdés
Többször befelutottam abba hogy az embereknek otthon több millió Ft lapul a fiókba, abból vesznek autót, műszaki cikket..stb miért nem rakják be a bankba és fizetnek kártyával vagy utalással?
2023. jan. 10. 22:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10: Na, ez igaz!

És az is butaság volt, hogy az egész dinasztia pénzét ott tartotta valaki, de attól még rendezve kéne legyen!


Melyik a számlacsomagod?

2023. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A befektetési szolgáltatókért nem az OBA felel kártalanítással hanem a BEVA, de az is csak egy limit erejéig.


A limiten felül meg az ipse hibája hogy nem diverzifikálta a bróker nemteljesítési kockázatot…


Ez van: [link]

2023. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
7%

#7: Pontosan tudom, hova megy a pénzem, mert 10 éve folyamatosan vezetem a költségvetésemet. Tavaly összesen 21 ezer forint volt a bankköltségem és ebben benne van a számlavezetés, a kártyadíj, az átutalások és csoportos beszedések díja, a deviza és értékpapírszámla díja is. SMS-eket nem kérek, mert az app-ban látom a tranzakciókat.


#8: A Quaestor nem bank volt, hanem egy bróker cégcsoport.


#9: Igen. Elektronikusan fizetem a hitelemet, a rezsit, az adókat, online rendelek bevásárlást és kaját, befektetem a pénzem és mindig kártyával vásárolok. De te csak nyugodtan számolgasd a készpénzt és állj sorban a postán a sárga csekkel, mint egy ősember. Ha már az időrablásról beszélsz...

2023. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is tartok otthon kézpénzt, mert hidd el hogy nagyon sok esetben jól jön.

Általában kp-val szoktam fizetni, szinte mindenhol. Kártyát havonta 2-3 alkalommal használok.

A lakosság egy bizonyos része, azért tart otthon pénzt, mert nem bíznak a bankokban. És itt nem csak öregebb korosztályról van szó.

Én se bízom nagyon a bankokban, persze ez nem azt jelenti, hogy minden pénzemet itthon tartom. Kézpénzt bárhol és bármikor elfogadnak, míg bankkártyát már nem.

2023. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mert drága a bank. Ha kéne pl. 1 millió kp ba nemtom hány Ft. Csak az, hogy leszámolja neked az ügyintéző. + számlavezéti díj, sms díj, kártyafenttartás, utalási %-ok stb stb. valaki rosszul van ha úgymond feleslegesen ad ki pénzt ilyenekre.

Emberek többsége is: megjön a fizu egyből kígyózik a sor az automatánál.

Én személyszerint utálom a készpénzt, hagytam már el nem is keveset, de fizetni se akarok a bankoknak ilyen fiszfaszok miatt így megtaláltam a köztes állapotot és revolutot használok ami meg full ingyen van életkortól mindentől függetlenül.

2023. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A Revolut se ingyenes, csak más a díjszerkezete és nem veszed úgy észre.

Egyébként én is utálom, mikor a sok egybites fizetésnapon lerabolja az automatát. Volt már, amikor nem tudtam felvenni azt a havi kb 25 ezer készpénzt, ami kelleni szokott, mert kifosztották az ATM-et.

2023. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Eddig én még sosem érzékeltem, hogy bármire is vont volna le. sms és alkalmazás értesítések ugye ingyen vannak, érintéses fizetés ingyenes, alkalmazás ingyenes, egyedül a kártyáért fizettem mert kértem.

De ha tévedek akkor világosíts fel nyugodtan.

Nálunk is létező jelenség. Van, hogy egy fél nap és üres az automata. Olyankor lehet vadászni épp melyik automatába van még pénz.

2023. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Volt pénzem a bankban. Igaz, nem sok, de tanultam belőle

- havi csomagdíj

-ha utaltam gigantikus utalási díj

Anyád!

Megkapom a fizumat, kiveszem és akkor használom ingyen, amikor szükségem van rá.

2023. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18: Mert a havi csomagdíjat nem kell fizetni ilyenkor, mi? Meg a készpénzfelvételnek nincs díja, ugye? És ugye bankkártyával nem lehet vásárolni, ami ingyenes volna?

Te sem álltál sorba kétszer, mikor az észt osztogatták...

2023. febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!