Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autó nyereménybetétet érdemes...

Autó nyereménybetétet érdemes kötni?

Figyelt kérdés
Nyert már vele valaki? Tudom hogy nagyon kicsi az esélye hogy nyerjek, de sose tudni.
2022. dec. 3. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi nyertunk vele ket autot is. Egyszer egy Trabantot 1983-ban, aztan egy Skodat 1988-ban. Azota mondjuk semmi, de a remeny hal meg utoljara. :)


(nem jo bolt amugy, gyakorlatilag ingyen hasznalja az OTP a penzedet mert nem fizet ra egy filler kamatot sem)

2022. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is nyertek a családban még a '80-as években, talán kétszer is, azóta semmi, de hát a remény hal meg utoljára tényleg
2022. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, de próba szerencse alapon teszek az otpbe egy 10 ezrest és hátha lesz belőle valami a közeljövőben. 10 ezer nem a világ és visszaválthatom. Még soha nem nyertem semmit. Még a 90-es évek vége felé 98 körül egyik ismerős nyert így egy új Mercedest és rövid idő múlva eladta, de még úgy is sok haszna volt rajta. Azóta nem volt körülöttem senki aki nyert volna.
2022. dec. 3. 20:31
 4/13 anonim ***** válasza:

"nyert így egy új Mercedest és rövid idő múlva eladta"

Balgaság. Ha nem kellett neki a kocsi, kérhette volna az árát helyette és akkor nem bukik a használt autón.


Egyébként befektetésnek nem éri meg (pláne most), de ha 5-10 ezerért veszel, nem kér enni és hátha nyersz. Nekem is van egy 5 ezres, 13 éve nem nyertem vele.

2022. dec. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy kollégám nyert már vele, az lett a háza önrésze.


Egyébként alapvetően nem. A 10 ezrest meg még pláne hatványozottan mem. Az 50 ezresek jóval nagyobb szorzóval nyernek (nézd meg a sorsolásokat évekre visszamenőleg). Nem kamatozik (a hozam megy a nyereményalapba), csak inflálódik, mintha otthon tartanád. Nagyon kis összeget, maximum néhány százezer forintot, amit amúgy otthon tartanál, benne lehet hagyni, de a gépkocsinyeremény-betét nem befektetés, hanem szerencsejáték, amivel garantáltan bukod az inflációnak megfelelő összeget.

2022. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nem éri meg, de az otp most úgy hirdeti hogy nyereményjáték és befektetés is. Elmenne másra az a 10 ezer, így meg legalább nem nálam van, hanem próbára teszem a szerencsém. Ez nem egy nagy összeg és ha 1 év után nem lesz vele szerencsém akkor kiveszem, mert olyan infláció van és lesz is hogy januártól számítani lehet a 2 ezer forintos kenyérre. És hát tényleg így van hogy ingyen használja a bank a pént.
2022. dec. 4. 14:28
 7/13 anonim ***** válasza:
10 ezer forintossal nem fogsz nyerni semmit, azt garantálom. 10 ezrest szinte sosem sorsolnak. A kisorsolt betétek 60-80%-a MINDIG az 50 ezres, mert minden egyes betét ötszörös eséllyel indul a 10 ezreshez képest. Ezért mondtam, hogy nézzd meg az utóbbi idők nyerteseit:
2022. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7, nincs adat hogy milyen értékű betét nyert, mert ha 10 ezres is nyer nemcsak az 50 ezres, akkor nem tennének 50 ezrest hanem csak a kisebb összegűt.
2022. dec. 4. 15:41
 9/13 anonim ***** válasza:
De, le van listázva, hogy milyen címletű betét nyert. Annyi, hogy a nagyobb címlet nagyobb esélyt jelent. Egy 50 ezres az kb olyan, mintha lenne 10db 5 ezresed.
2022. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nincs lelistázva, az otp oldalon ilyen lista nincs. De szerintem sehol se taglalja, mert az a banknak rossz reklám hogy csak az 50 ezresnek van esélye.
2022. dec. 4. 18:08
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!