Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha végrehajtás miatt pénzt...

Ha végrehajtás miatt pénzt vonnak a kártyámról fizetéskor, és csináltatok új kártyát, ki tudom kerülni a nagyobb összegű levonást?

Figyelt kérdés
Utalnék tetszőleges összeget havonta a zárlatolt kártyára! Ez működhet így?
2022. nov. 25. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is nagy a sötétség a fejekben... :(

A pénz még mindig a BANKSZÁMLÁN van és NEM a kártyán! Hiába csináltatsz új kártyát, az ugyanahhoz a bankszámlához kapcsolódik, tehát le fogják vonni a végrehajtást.

Új számlát persze nyithatsz és utaltathatod oda a fizetésed, de max 1-2 hónap és arra is ráteszik a végrehajtást.

2022. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmzatam bocsánat. Másik banknál nyitnék új számlát. Nem nagy összegről van szó amúgy, 450-el lógok.
2022. nov. 25. 10:20
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Az 1-eshez kis kiegészítés: Innentől már súlyosabbá válik a dolog, átcsap bűncselekménybe. Minden olyan dolog, amivel szándékosan akadályozod a végrehajtást, büntetendő.
2022. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem akadályoznám, csak lelassítanám.
2022. nov. 25. 10:27
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
„Nem akadályoznám, csak lelassítanám.” - tehát akadályozod.
2022. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kifizetem, csak fele akkora adagokban. Másik kérdés, hogy vajon tapasztalatból/tudásból válaszoltok-e, vagy kútfőből mert nem mindegy.
2022. nov. 25. 10:36
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Nincs jelentősége, hogy honnan van az információ. Ha már végrehajtásra került a dolog, akkor az azt jelenti, hogy nem törted magad a tartozás rendezéséért. Lehetett volna fizetési könnyítést kérni. Részletfizetést, részbeni elengedést, egyéb lépések álltak a rendelkezésedre.

De talán még most sem késő, ha a fizetési hajlandóság megvan.

A trükközéssel viszont már bűnelkövetővé válsz, és a tartozás is megmarad. Tehát nem csak fizetned kell, de perköltség is lesz, jelentős pénzbüntetés, de elzárás is.

2022. nov. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Pláne 450-et nem tudom hogy lehetett hagyni végrehajtásig fajulni...
2022. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
A bankok látják, ha végrehajtás van ellened. Ha mégis nyitnak neked új számlát a végrehajtó onnan is zárolhatja az összeget.
2022. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
49%
A dolgozol kérd készpénzben a fizetést, annak max 33%-a vonható egyszerre.
2022. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!