Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akik 420-as huf/eur árfolyamon...

Akik 420-as huf/eur árfolyamon menekitették a pénzüket devizaba, még reménykednek? 🤔

Figyelt kérdés
Mai árfolyam: 399huf/1eur...
2022. nov. 7. 09:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
61%

Eddig még akárhányszor felszúrt a forint árfolyama a grafikonon (pl. EUR/HUF, vagy USD/HUF), az azt követő időben hiába erősödött vissza a forint, a következő válság alkalmával egy még nagyobb felszúrás következett, magyarán mindig átlépte az addigi leggyengébb árfolyamát a forint.

Tehát, ha a fenti grafikonokat nézed 15 éves távon, akkor a kisebb hegycsúcsot mindig egyre nagyobb hegycsúcsok követték.

2023. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

#21


A kezdő befektetők mind elkovetik azt a hibát, hogy múltbeli adatokból szeretnének a jövőre vonatkozó megállapításokat tenni.


Pedig valójában semmi sem bizonyítja az összefüggést.

2023. jún. 13. 21:56
 23/35 anonim ***** válasza:
Hm. Jelenleg 370 körül mozog a huf/eur. Árfolyam. Erre kiderül, hogy a kormány játszik a 420-as euróra... Én mindenesetre váltottam eurót és kivárok.
2023. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
60%
Én 375-ért vettem eurót átlagosan, de nem bánom, mert akkor még volt PEMÁP, ami sokkal jobb a most elérhető eurós állampapírnál. Van forintos állampapírom is, és eurós állampapírom is. Örülök, hogy diverzifikáltam, mert lehet itt még 450-500-as árfolyam. Ezt a jelenbeli adatokból gondolom, tekintve az óriási kamatot.
2023. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Jó lenne már, ha felugrana 440-460 környékére, mert onnan megint jól lehetne shortolni az EUR/HUF-ot, jó kis carry-trade lenne.
2023. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Shortold a BTC-t, az már megugrott.
2023. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Az nem carry.
2023. nov. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Csinálj belőle carryt határidősen vagy opciósan.
2023. nov. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

nem az az igazi lúzer aki eurot vett 400-on, hanem aki dollárt (mint pl. én) :))

ha nem pár hónapra gondolkodsz, teljesen mindegy, a Forint folyamatossan romlik. Nyilván lehet ide-oda ugrálni devizák meg befektetések közt, de akinek nincs ideje ezzel naponta több órát foglalkozni, az inkább csak veszít rajta.

2023. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ki kell alakítani egy egészséges portfóliót, ahol az ember nem egyféle pénznemben tartja a megtakarításait. Ha ez megvan, akkor onnantól kezdve sokkal kevésbé kitett az illető az árfolyamhatásoknak. Akinek ez a 420-as HUF/EUR árfolyamnál vált nyilvánvalóvá, annak ez egyenlőre nyilván bosszantó, de vegye úgy tett egy lépést az árfolyamkockázat mérséklése érdekében.
2023. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!