Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elnyelheti az ATM az OTP-s...

Elnyelheti az ATM az OTP-s kártyámat?

Figyelt kérdés

Már másodszor fordul elő velem, hogy egyszerűen eltűnik az OTP-s kártyám, és napokkal később veszem észre. Meglehetősen hülyén hangzik, simán lehetne az is, hogy én hagytam benne, de valamiért nehéz elképzelni, mivel ha kiadja a kártyát, az atm mindig sípol és villog is amíg el nem veszem. Általában nem szoktam bele dugni a kártyát, csak oda érintem, de sokszor van, hogy nem működik az érintős része, ezért muszáj vagyok az ATM-be helyezni. Legutóbb emlékeim szerint készpénz befizetést csináltam az OTPnél napokkal ezelőtt, most meg nézem a pénztárcám és megint sehol nincs a kártya. Fintech cégeknél is vezetek számlát, így több kártyám van, és mindegyik kártyám megvan az otpsen kívül, sőt soha nem is hagytam el egyiket sem, csak az OTP-set, már kétszer is, pedig a többiről is szoktam néha készpénzt levenni. Illetve fizetni sehol nem fizetek fizikailag kártyával, mert Applepayt használok.


Lehetséges, hogy az otp atm-e elnyeli a kártyámat még egy sikeres tranzakció után is? Tényleg egyszerűen nem tudok mást elképzelni, mert ha kiadná a kártyámat és sípolna, biztos nem hagynám ott, de semmi emlék nincs a fejemben, hogy mi volt vele és hová tűnt.


2022. okt. 31. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előfordul, hogy az automatába beszorul a kártya, és nem tud jönni kifele. De azt hogy nem veszed észre, hogy nem adta vissza? Ráadásul többször is? Tényleg nem is értem. Amilyen automatákat én használok, az nem is adja ki addig a pénzt, amíg a kártyát el nem vettem.

Amúgy nem nyúl bele családtag a pénztárcádba?

2022. okt. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is így emlékszem, hogy nem adja ki amíg el nem veszem a kártyát, ezért nem tudom tényleg elképzelni, mi történhetett. Amire gyanakszom, hogy talán azért nem tűnhet fel, hogy nem ad ki kártyát, mert esetleg megszoktam, hogy érintem, és olyankor érintés után vissza is teszem a tárcába ugye.


Családtag nem nyúl bele a pénztárcámba, ráadásul pont az otpshez értelme sem lenne, mert azon nem szoktam pénzt tárolni, csak átmenetileg. Illetve Október 19.-én volt a készpénz befizetésem, azóta nem voltam semmi olyan helyen ahol bárhol ott hagytam volna. Folyamatosan nálam van a tárca, bárhová megyek, és nem szoktam nyúlkálni a kártyák közé sem.

2022. okt. 31. 22:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Telefon az OTP-hez és kérdezd meg, hogy használták-e a kártyádat azóta, illetve nem vitték-e be ATM-ből a karbantartók, feltöltők.

A GYK-n kevésbé fogjuk tudni ezt csekkolni. :)

2022. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor letilthatod és igényelhetsz egy újat helyette.
2022. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!