Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meghatalmazás vagy ajàndékozàs?

Meghatalmazás vagy ajàndékozàs?

Figyelt kérdés
Üdv!Nemrègiben örököltem egy kis pénzt,külföldi munkàm miatt fiam lett a meghatalmazott aki eljárjon az ügyben,illetve az ő bankszàmlàjàra érkezik az utalás.Az élet úgy hozta hogy albérletben él.Nagyon szívesen belesegítenék ezzel a pénzzel az életéhez,milyen szerződést írjunk hogy rendelkezni tudjon a pénzzel?
2022. okt. 31. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ő bankszámlájára ment a pénz, ő rendelkezik vele
2022. okt. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tud rendelkezni a pénz felett, hiszen a bankszámlájára érkezett.


Ha az a cél, hogy a pénz eredetével adott esetben el tudjon számolni bármilyen hatóság felé, akkor abban az esetben, ha csak ideiglenes segítségnek szánod, de majd vissza kell fizetnie Neked ezt az összeget, akkor kölcsönszerződést írjatok. Lehet kamatmentes is, csak akkor azt írjátok bele.


Ha nem kéred vissza, akkor ajándékozási szerződést írhattok róla, miszerint Te odaajándékozod neki az összeget.


Ha az ajándék értéke meghaladja a 150 ezer forintot, akkor 30 napon belül a NAV-nak be kell jelenteni azt, még akkor is, ha egyébként ajándékozási illetékfizetési kötelezettség nem keletkezik utána. Egyenesági rokonok közötti ajándékozás illetékmentes.


Vagy hagyod az egészet a fenébe, aztán vagy előkerül valaha ez a dolog, vagy sem.

2022. nov. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hála,nagyon jóba vagyok a gyerekemmel,ezért is kérdeztem meg a dolgokat nehogy a jövőben neki,vagy nekem kellemetlensége legyen belőle.

Fölöslegesen ha nem muszáj nem írunk semmit.Nagyon jó helyre megy a pénz!

2022. nov. 1. 09:11

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!