Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez 3 év folyamatos TB jogviszo...

Ez 3 év folyamatos TB jogviszonynak számít?

Figyelt kérdés

4 hónapja GYES-en vagyok. Azelőtt amíg terhes voltam 9 hónapig havonta utaltam a NAV-nak a 6000 valahányszáz Ft TB járulékot. Azelőtti években pedig középiskolás diák voltam.

Ez így megfelel a babavaró hitel felvételéhez?



2022. okt. 28. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az a 6000 valahányszáz elég karcsú, pláne hogy tavaly is már 7000 valamennyi volt a díj idén pedig kerek 8000. Szóval szerintem most jön a november és mint tavaly a páromnál, úgy idén nálad is kopogtatni fognak. Nekünk 15 ezret kellett befizetni, de az egy félreértés miatt volt. Gyes alatt alanyi jogon jár a tb. Azonban ha a párod gyedet vesz majd igénybe akkor már nincs tb újra fizetni kell. Ilyen kondíciók mellett én érezném annyira biztosnak ezt a 3 év folyamatos tbt. Magunk között mondom, mert nem ismerem a háttered, de az a 10 millió sokat nem fog lökni rajtatok.
2022. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját befizetés nem tb jogviszony
2022. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es: lehet, hogy 8000 volt, már nem emlékszem pontosan. De csekket küldtek amiben pontosan benne volt az utalandó összeg. De ha a saját befizetés nem számít tb jogviszonynak, ahogy a 2-es írja, akkor mindegy is.
2022. okt. 28. 22:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Idén már 8400, tavaly volt 8000

Nem, nem számít biztosítási jogviszonynak, ezzel csak egészségügyi szolgáltatásra voltál jogosult. A GYES pedig nem jogosít semmire szintúgy, mivel az csak családtámogatási ellátás, nem társadalombiztosítási

2022. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már volt többször. Ha így meg lehetne élni babapotyogtatásból, akkor mindenki ezt csinálná: 8000 Ft befizet, kolompárné aláírja a babanyomó papírt, 10 millió elrak.
2022. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A 2es jól mondja. Ez amit te fizettél ez 6-8000 Ft, ez nem tb. Ez arra volt jó hogy egészségügyi ellátást kapj. Megbetegszel ellát az orvos, eltöröd a kezed begipszelnek, stb.

De pénzbeli tb ellátást (táppénz, utazási költségtérítés stb stb) nem kapsz utána.

2022. okt. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
1-es vagyok más kérdés, hogy havonta az a 18,5% sem kevés, amit be kell fizetni, és nem kapsz érte semmit... Az orvos flegma, ha több hónapot kivárt időpontod van, akkor a rendelés napján rendszerint két óra csúszás van, persze azért, mert a rendszer mindig lassú. 8-tól van kiírva a rendelés, ha éppen az orvosnak 9-re van kedve dolgozni jönni, akkor 9-re jön. Nem háborgatják, mert már így sincs ember, ha beszólnak neki tovább áll. Ugyanez igaz bármelyik ágazatra, ahol szolgáltatásért fizetsz: tb, bolt, MÁV, volán stb. Ha panaszod van meghallgatnak és a bújtatott saláta törvényekkel kihozzák, hogy mindenhogy te vagy a hülye.
2022. okt. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Dolgozni kellett volna, mielőtt potyogtatsz.
2022. okt. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A saját zsebből történő járulék fizetése nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt. A neve is jelzi, hogy az egészségügy igénybe vétele miatti kötelező fizetési kötelezettség -> egészségügyi szolgáltatási járulék.


Semmi köze a biztosítási jogviszonyhoz. Biztosítási jogviszonyt tipikusan munkaviszonnyal lehet összehozni.

GYES alatt sem vagy biztosított, hanem a fenti járulék fizetése alól mentesülsz. Tehát igénybe veheted úgy az orvosi ellátásokat stb., hogy nem kell GYES alatt fizetned ezt a járulékot.

2022. okt. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!