Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha apukam hitelt szeretne fel...

Ha apukam hitelt szeretne fel venni,de az en bank kartyamra jon a fizetese evek ota akkor engem terhel valami?vagy nekem kell fizetnem ha o pl nem fizeti?

Figyelt kérdés
2022. okt. 24. 19:07
 1/7 A kérdező kommentje:
vagy kezes leszek?kerlek segitsetek <3
2022. okt. 24. 19:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Te ettől még nem válsz kezessé. Ha pedig nem fizetné a hitelét, de van állandó jövedelme, a fizetéséből tiltana a bank/végrehajtó, tehát a munkáltatójától már eleve az annak összegével csökkentett bért kapná csak.
2022. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
koszonom gyors valaszod :)akkor meg nyugodtam nem lehet nekem ebbol semmi tartozasom
2022. okt. 24. 19:18
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem, az egy technikai dolog, hogy a fizetése a számládra megy, bár nem tudom miért csináljátok.

Ahhoz, hogy kezessé válj a hitelfelvételhez kell beleegyezned, és aláírni a papírokat.

2022. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
es akkor nekem nem kell be menjek vele a bankba ammikor intezi a hitelt?
2022. okt. 24. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha be kell menned, akkor kezdj el gyanakodni. Lehet a banknak feltétele, hogy nála vezetett bankszámlára ad hitelt, amire rendszeres fizetés érkezik, de akkor ahhoz semmi közöd, apád tud nyitni nélküled is, a fizetését meg kérje oda.
2022. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Apád mondta, hogy be kell menned vele? Nos, akkor könnyen lehet, hogy valami más terve van, pl. hogy eleve veled akarja felvetetni, és a te folyószámládról vonatni a törlesztőjét. Ne írj alá semmit, ne hagyd magad rábeszélni semmire.

Sajnos vannak gyerekek (nagykorúak), akik szülői ráhatásra a saját nevükre vesznek fel hitelt, mert a szülő nem hitelképes. A tesóm férje is ilyen "okos" volt még legénykorában, fingja nem volt, mit ír alá, az anyja pedig megesküdött neki, hogy ő fogja fizetni, a fiának éppen "csak" a nevén lesz. Persze nem fizette, és a bank nyilván azon hajtotta be, aki az adós volt...

2022. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!