Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelt hogyan lehet...

Lakáshitelt hogyan lehet törleszteni?

Figyelt kérdés
Lakáshitelt szeretnék felvenni, az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet törleszteni? Ha pl 150.000 Ft a törlesztő, tudok minden hónapban tetszőlegesen többet fizetni, pl egyszer 200.000-et, utána 250.000? Köszönöm:)

2022. okt. 24. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A bank automatikusan vonja a számládról a törlesztő összegét havonta. Van lehetőség előtörlesztésre, de ennek (úgy tudom minden banknál) díja van. Tehát nem éri meg ilyen kis összegnél pluszban ráfizetni, inkább mondjuk évente összespórolsz 1 milliót és azt nyomod bele. Aztán lehet választani, hogy a futamidőt szeretnéd csökkenteni vagy a havi törlesztőrészletet. Egyébként az elején pár évig nem törlesztenék elő a helyedben, mert reálértéken sokkal drágább, mint pár év múlva lesz (főleg, ha ilyen infláció van.). Tehát ha van most 1 milliód, azt sokkal nehezebb összegyűjteni mint 5 év múlva lesz (jövőre is 10x százelék inflációt jósolnak), de a hiteled összege nyilván nem változik közben.
2022. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszi a választ! Szerintem mindenképpen beletorlesztenem azt az évi kb plusz 2-3-4 milliót, mert akkor sokkal hamarabb lejár a hitel, és kevesebb kamatot kell fizetnem. Ez nem jó ötlet szerinted?
2022. okt. 24. 10:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, csak azt mondom, hogy ne rögtön az elején nyomd bele ezt a pénzt szerintem.
2022. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a hitel kamata a magasabb, vagy a lehetséges befektetések hozama. Ha az állampapírnak magasabb a hozama, mint a hitel THM-je akkor nem előtörleszteni érdemes, hanem befektetni.
2022. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#2 - Ha 8% a lakáshiteled és 12%-ot kapsz rá állampapírban, akkor nem jó ötlet beletörleszteni,

Ha 10% a hiteled, de csak 7% kamatot kapsz rá máshol, akkor meg jó ötlet.


De a lakáshiteleket úgy szokták csinálni, hogy az első 3-5 évben büntetik az előtörlesztést. Amikor már lehet előtörleszteni, akkor megnézed mennyi kamatot lehet rá kapni máshol. És az alapján eldönthető, hogy inkább előtörleszteni éri meg vagy kamatoztatni.

2022. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én fogyasztobarát lakáshitelt vettem föl, és nekem elejétől kezdve lehet előtörleszteni. Hitele válogatja. De ennek is van díja, nekem pl 1%.

A fontos az hogy fix törlesztős legyen a hiteled minimum 10 évig.

És ha előtörlesztesz akkor alapból a törlesztőrészlet fog csökkenni. Ha a futamidőt akarod csökkenteni, az szerződésmódosítással jár, amivel mehetnél minden alkalommal a közjegyzőhöz is. De amúgy is jobban jársz ha a havi törlesztő csökken.

2022. okt. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek!

Utolsó, tehát ha többet utalsz pl havonta akkor azt számítják?😀

2022. okt. 24. 13:29
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7 - Nem fogják számítani. Minden előtörlesztéshez be kell menned kitölteni az előtörlesztési igényről egy papírt. És akkor azt pluszban levonják és újraszámítják a hitelt.

Anélkül nem fogsz tudni előtörleszteni, hogy a papírmunkát ne végeznék el.

2022. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Így van.

Eleve nem is utalod a törlesztőt, hanem levonják.

2022. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kell előtörlesztés után közjegyzői menni, ha a futamidőt csökkentik.


A havi plusz befizetéseket (ha valaki mégis utalja, utalhat többet, de külön nyilatkozni kell akkor róla, hogy azt előtörlszteni akarja. Na ezzel még kellene havonta a bankba rohangálni. Egyszerűbb pl mák számlán vagy malacpersely számlán gyűjteni, aztán évente egyszer betörleszteni.)

2022. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!