Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutalás összegén (OTP)...

Banki átutalás összegén (OTP) van bármilyen limit?

Figyelt kérdés

Azonnali átutalásként szeretnék kb. 400 000 forintot átutalni egy másik magánszemélynek. A weblapon azt olvastam, hogy 10M forint alatti összeget tudnak azonnali átutalásként kezelni, de arra vonatkozóan nem találtam még infót, hogy lehet-e esetleg más korlátozás a folyószámlán valahol. Tudna ebben segíteni valaki? Nem szeretnék ott állni, hogy na most akkor miért nem megy át a pénz.


Megj.: nem a kártyás vásárlási/készpénzfelvételi limitre gondolok, azt tudom, hogy az appban lehet átállítani, hanem a konkrét, belföldi forint átutalásra egyik folyószámláról a másikra.


Előre is köszönöm!



2022. okt. 22. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad magadnak a kérdést.

10M alatt, ha a limited engedi, azonnal át fog menni.

2022. okt. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a válaszod, szerencsére gond nélkül lezajlott az utalás. Remélem, hogy ez a kérdés hasznára lesz még valakinek a jövőben :)
2022. okt. 25. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem engedte az utalást az államkincstárba. A vásárlásit átállítottam 100 000-ről az összegre, de semmi. A bankba azt mondták még pár hete, hogy egyszerű vásárlás. Nem jól állítottam?
febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

"Nekem nem engedte az utalást az államkincstárba. A vásárlásit átállítottam 100 000-ről az összegre, de semmi. A bankban azt mondták még pár hete, hogy egyszerű vásárlás."

Akkor most utalni akartál vagy vásárolni (vagyis kártyával fizetni)? Lehet, hogy itt van a keveredés. Külön lehet a limiteket állítani.

Egyébként mindkettő működik a webkincstárba. De tudni kell, hogy éppen melyiket használod és mennyi ANNAK a limitje.

febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utalni. Gondoltam, átutalom, de elsőre nem engedte, már nem tudom, mit írt ki. Utána állítottam a vásárlási limitet, úgy se volt jó.

Utalási limitet nem találtam az OTP oldalán, vásárlási, virtuálus limit van.


Vagy az államkincstár oldalán keressem a vásárlást kártyával?


Szóval, ingyenesen szeretném, ha átkerülne a pénz a MÁK-hoz.

febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:

"Vagy az államkincstár oldalán keressem a vásárlást kártyával?"

Igen. Nem is kell keresni, csak a "Fizetési módok" nevű lépésben bekattintani. Persze a kártya internetes vasárlási limitjének magasabbank kell lenni, mint az összeg. És SMS-ben kapott jelszóval vagy applikációra kapott push üzenettel jóvá kell hagyni.

febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szuper, köszi szépen, így jó lesz.
febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!