Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV árverési oldalról vásárolt...

NAV árverési oldalról vásárolt ingó tárgy árverés megnyerése esetén van arra bármi mód, hogy a tárgyat átutalással fizesse meg a licitáló és azt bármilyen futár hozza el az adóhivataltól?

Figyelt kérdés
Az ország másik végében lakom, olykor egy egy 10.000 Ft-os dolog nagyon jól jönne és láthatóan sokszor felteszik mert nem nagyon licitálnak rá emberek már, de nekem nem áll módomban keresztül utazni az országot sajnos. Vajon mennyire gördülékeny az árverést hirdető NAV ilyen esetekben? Mennyire céljuk, hogy sikeres legyen az árverés akár az ország másik végébe célba érő tárggyal is akár? Van mód megoldás szerintetek ?

#árverés #NAV #licit #adóhivatal #Vámhivatal #érte lehet e küldeni futárt #területi adóhivatalba elég bemenni aláírni?
2017. máj. 15. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs rá mód. Átutalással ugyan fizethetsz, de ez nem egy licitálós oldal - pl. Vatera - hanem egy hivatalos szerv.

Ahhoz, hogy ingó tárgyakat elhozzon a futár, biztonságosan be kell csomagolni (különben fel sem veszi némyel futárszolgálat) - márpedig a NAV-nál nincsenek erre rendszeresített emberek.

2017. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még nincs rá mód.
2017. máj. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd egy licitálós oldal, például a Vatera eladója vagy ebből él, vagy ez a kiegészítő jövedelme. Ő szépen becsomagolja neked, dobozba rakja és elbattyog vele a postára.

A NAV nem ebből él.

Ő nem fog neked csomagolni és Postára szaladgálni.


[Mondjuk egy olyan futárcégtől érdemes lenne megkérdezni - akik az áruért a címre érte is mennek feladáskor, hogy egy meghatalmazással átvehetnék-e a NAV-nál a te tárgyadat?]

2017. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ez utóbbira gondoltam én is, nem arra, hogy a NAV csomagolgat, hanem hogy futárnak átadják-e papírokkal a kezében?
2017. máj. 23. 06:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek

1.- a legtöbb cég futárja nem vesz csomagolás nélküli terméket. Képzeld el, hogy veszel egy tévét és csomagolás nélkül elhozzák: megkarcolódik a képernyő, egy erőteljesebb letételnél leszakad valami panel, stb. - ezért a futárcég nem fogja vállalni a felelősséget, Te viszont kapsz a pénzedért egy hibás, esetleg nem működő valamit (gondolom, nem ezt akarod)

2.- általában az árveréseknél oda van írva - ha nem az árverésnél, akkor a szabályzatban - hogy licitálás előtt megtekinthető a termék itt és itt. Nem véletlen ez, ugyanis van olyan, hogy a fotó nem tükrözi a termék állapotát.

Szóval a vége az lenne, hogy licitálsz valamire, kapsz valamit - a kettő nem egyezik, mert útközben összetört, megkarcolódott vagy eleve nem is volt ép, s Te átvételkor elégedetlen vagy, mert nem azt kaptad, amire gondoltad, hogy licitáltál.

Ráadásul Bp-ről vidékre kb. 5 ezer ft lenne egy futárcégnél a szállítás - úgy meg már nem biztos, hogy Neked is megéri...

Meg akartam nézni a Fürgefutárt, mert ők azt hiszem, olyan 4 ezer körül szállítanak, de mindjárt nem is jutottam tovább ennél: [link]


Szóval megint a csomagolás...

2017. máj. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Dobozából bontatlak gyári csomagolású eszközről beszélünk.
2017. máj. 25. 06:17
 7/7 anonim ***** válasza:

"olykor egy egy 10.000 Ft-os dolog nagyon jól jönne "


És mégis ebből nekem honnan kellett volna ezt kitalálni?

(1,5 vagyok)

A kérdésedre a választ ily módon még mindig, 10 nap alatt sem kaptad meg - holott, ha felemelted volna a telefon és megkérdezed a NAV ügyfélszolgálatát, már rég megtudtad volna - s azt is, hogy ha van rá mód, akkor mit hogyan kell csinálnod.

Sosem értem azokat az embereket, akik itt kínlódnak napokig a gyakorin, ahelyett, hogy közvetlenül az illetékesektől kérdeznék meg a kérdést, s kapnának 2 perc alatt választ.

2017. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!