Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit kezdjek a megtakarításommal?

Mit kezdjek a megtakarításommal?

Figyelt kérdés

Nettó 300 körüli keresettel összespóroltam másfél millió forintot

Azzal tisztában vagyok hogy a pénzen ülni hülyeség volt eddig is, viszont nem tudom hogy mit kezdjek a pénzzel, az elmúlt 1 évben úgy érzem hogy csak "önmagát költi" az infláció miatt, hiába nem nyúlok hozzá.


Saját ingatlanba nem tudom beletenni, mert amiben vagyok az a család tulajdona és ha sikerül is eladni nagynehezen ( még el sem indult a hagyatéki eljárás, illetve lesz elidegenítés), akkor is szét lesz osztva családon belül.


Feltételezem hogy képzésekbe, vagy autóba lenne a legkézenfekvőbb

Viszont most az lenne a célom hogy ne értéktelenedjen el a megkeresett pénz és megmaradjon egy Joker lapnak, ha saját elhatározásból vagy kényszerből külföldre mennék, vagy bármilyen váratlan élethelyzethez ne kelljen hitelt felvennem.

26f Budapest



2022. okt. 21. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Állampapír és/vagy euró/dollár alapú befektetés.


Később pedig megfelelő képzésbe mindig érdemes fektetni, autóba nem igazán.

2022. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az autó maximum akkor értelmezhető befektetésként, ha pénzt tudsz vele keresni. Főleg a mai autópiaci viszonyok között.
2022. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
bitcoin
2022. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Másfél millió még nemigazán megtakarítás, inkább csak párhavi biztonsági tartalék.


Ha majd lesz már hatszor ennyid akkor kezdj el gondolkodni, hogy mibe fektesd max a felét.

2022. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Képzéseket felejtsd is el, én az elmúlt években elvégeztem sokat, hidd el felesleges!


Megindoklom:

- Ha munkáltató kéri, iskolázzon be / fizesse ki, mert leírhatja adóból.

- Ha van papírod akkor a tapasztalatot fogják kérni, amit a papír NEM AD!

- Legtöbb valamit is érő papír már rég hatósági vizsgás, vagy az lesz hamarosan. Most ne beszéljünk az ilyen vagyonőrképzésről, meg a valutapénztárosokról mivel mindkettő parkolópálya nyugdíjasoknak...

- A legtöbb elégezhető képzés csak egy alap, arra még más képzések is ráépítve kellenek.

- Vállalkozni úgyse tudsz semmire se komolyabb tőke nélkül,a felfutási idővel és a konkurencia kivéreztetésével is számolva.

- Ha tudnál is vállalkozni 100% hogy létezik rá "msn" máshová nem sorolható tevékenységi kör amivel kikerülheted a végzettséghez kötötséget.

- Ha már vállalkozol akkor egyszerűbb ha az alkalmazottadnak van végzettsége és olcsóbb is mivel neked úgy semmibe sem került a tanfolyam!

- a Legfőbb indok pedig az, hogy SEMMI TUDÁST NEM KAPSZ a képzéseken, semmivel se többet mintha megvennél egy szakkönyvet és megnéznél pár videót a témában.


Én idén végeztem társasházkezelőként meg villanyszerelőként is, előző évbe gumisként, ha be kéne álljak bármelyikbe dolgozni, ott halnék meg kb!


Az "új rendszert" meg jobb ha elfelejted ahogy van, már a régi is marhára vontatott volt minimális színvonallal, na az újnál szorozd fel uyganezt hárommal!


Felér egy "pszichoterápiával" ironikus értelemben...

2022. okt. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs még jogsid abba rakd, ha már van akkor szerszámokba, és vállalj ilyen "gyorsszervíz" melókat főállás mellett.
2022. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Vannak különböző megtakarítási formák is ahol nem csak állampapírokba hanem részvényekbe is tudsz betenni. Én abba tettem most pénzt, illetve rendszeresen fizetem.

Szerintem ez az ,,arany középút”.

Követi az inflációt + évi x % hozam.

2022. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a tőzsdét javasolnám. Egy passzív, index követő ETF-et (például VWCE, VUAA).

A megoldás szerintem az, ha olyan eszközökben van a pénzünk, aminek az értéke dollárban van denominálva. A részvények pont fordítottan korrelálnak a dollár erősségével, így kvázi "hedge"-eli a devizakitettséget és az árfolyamkockázatot, mert nagyjából pont ellentétesen mozognak.

2022. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5 ös válaszoló vagyok (aki nem ajánlotta a képzéseket) Tegnapelőttlettem hivatalosan is "fotográfus, és fototermék értékesítő", egy évnyi "csicskázás" és úgy durván félmillió ft összköltség után....

Bizonyítványosztáskor közölték, hogy az "europass" már sajnos nem fog rá menni, mivel megszüntették az OKJ-ra múlt hónapban.

Hagyjuk is, utoljára ültem be az iskolapadba!


Ha két éve tudtam volna, hogy ezek lesznek, meg kitör ez a hülye ukrán háború is, hát egyik képzésre se fizetek be!

Könnyebb lettem kb közel kétmillió forinttal, és kirakhatom a vitrinbe a bizonyítványaimat!


Köszi Magyar Állam!

2022. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!