Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire éri meg hitelt felvenni?

Mennyire éri meg hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok végeztem sulival május óta folyamatosan dolgozzok.

Havonta megkeresek 400K-t.

Újitgatom a házunkat rakok félre folyamatosan.

Azonban szeretném a tetőt is megcsinálni ami azt jelenti h kompletten új tetőszerkezetet

Ami ugye nem olcsó dolog és sokáig kéne rá gyűjteni

Vennék fel egy banktól 4 millió forintot és igen kedvező kamattal dolgozzik és akár elég 5-6 éven belül is vissza fizetni

Azonban valahol tartok is tőle mert mai világban egyik nap van munkahely másik napon már nincs. És ha belekerülnek egy olyan helyzetben h elvesztem a munkahelyem akkor elég cumi lenne a törlesztő fizetése


2022. okt. 19. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetesek most a hitel kamatok. Nem éri meg.
2022. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BeefEater ***** válasza:
87%

Attól függ: Miért újítod fel a tetőt? Beázik, vagy csak ideje újracsinálni? Ha beázik lehet, hogy nem lesz más választásod.

Az új tető nyilván jobban szigetelt lesz mint a régi. Becsüld (becsültesd) meg, hogy mennyit takarítasz meg a jobban szigetelt tetőnek köszönhetően. Ha a megtakarítás több, mint a hitel kamata lenne, akkor vegyél fel hitelt.


Ha csak a munkahelyed megszűnésétől félsz, akkor erre tudsz biztosítást kötni: ha önhibádon kívül elveszíted az állásod a biztosító fizeti a törlesztőt amíg nem találsz új munkát.

2022. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincs kényszerhelyzet (nem dől össze a tető, nem ázik a ház) nem vennék fel piaci hitelt ebben a magas kamatkörnyezetben. A vállalatok is nehezebb helyzetben vannak a növekvő költségek miatt, ezért nem zárható ki hogy elbocsátásokra kényszerülnek. Ha valamilyen kedvezményes, kamattámogatott hitelre vagy jogosult az más kategória.
2022. okt. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha még találsz 7%-os hitelt, még esetleg. De már 10-18%....

Beírod a kalkulátorba, meglátod, hogy nem éri meg 2,5-szeresét visszafizetni a hitelösszegnek.

Én még hozzáteszem, az adminisztrációra fordított munka, a banki adminisztráció tévedései és annak folytonos utánajárása, stb., a sok év, amíg a figyelmed egy része ott van, pénzzel nem kompenzálható.

Ha 19 évesen a pénzügyi tanulásodat magas kamatú piaci hitellel kezded, akkor valószínú egy életre adósságspirálban maradsz.


Ismerek olyat, aki 0%-os vagy alacsony %-os hitellel kezdte és jó döntés volt, de a jövedelme 3-5%-át tette ki a törlesztője, mert nagyon jó fizetése lett multinál mérnökként, és 10 év alatt minden hitelt visszafizetett és azóta se vett fel, ha jól tudom.

2022. okt. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nem fognak 4 havi munkaviszonyra 4 milliót adni az tuti
2022. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most éppen semennyire. Felesleges kockázat jelenleg hitelt felvenni. Inkább érdemes gyűjteni ilyen kiadásokra, ha van rá lehetőség.
2022. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!