Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe tegyem az 1 millió ft...

Mibe tegyem az 1 millió ft vésztartalékom diákként?

Figyelt kérdés

Ez a vésztartalékom, amihez csak akkor nyúlnék, ha valami hatalmas törés történik az életemben.

Szeretném, ha nagyjából hozzáférhető lenne, és biztonságban!


Eddig arany ékszerben volt, de eladtam, mert nem mertem otthon tartani, most a számlámon van a pénz.


Diák vagyok, orvosnak tanulok, építem a jövőm, szerencsére a mindennapi kiadásaim tudom fedezni, de félretenni többet már nem.

Az egyetem miatt a fejlődésem, szakmailag, nyelvileg támogatva van, így nincs szükségem a pénzre jelenleg.


Néztem a 7%-os állampapírt, amihez 1 évre kellene csak lekötni.


Illetve a bónusz magyar állampapírt, de azt nem teljesen értem, hogyan működik.

Közel 12%, 3 évre lekötve, de nem tudni mennyi lesz a kamata a második, harmadik évben!?


Valuta átváltás elég nagy árréssel van, revoluton, stb nem merem tartani, mert nem tudom bizonyítani, honnan van, nincs keresetem. Olvastam olyanokat, hogy tiltottak már le számlákat, illetve az ügyfélszolgálat is nagyon lassan reagál, ha minden igaz, de saját tapasztalatom nincsen sajnos.



Az esetemben mibe fektetnétek ezt az összeget?

Mi lehet a jelenlegi legjobb megoldás, ha biztonságot szeretnék, és hozzáférhetőséget?


2022. okt. 15. 22:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Ékszerbe nem fektetünk soha befektetésként, mert az ékszernek van egy előállítási költsége, és nem áfa mentes.

2. Időtáv a lányeg, ha rövitávon gondolkodsz akkor jó lehet az állampapír is, azt viszont tudnod, kell, hogy ha államcsőd lesz vagy hosszabban tartó hiperinflációs ciklus akkor nem sokat érsz majd a kötvényeddel, se a forintban tárolt fiat pénzeddel.

3. Fejleszd magad, a tudást senki nem veheti el tőled. Legyen az pénzügyi ismeret vagy egy idegen nyelv. A legjobb befektetés, ha saját magadba invesztálsz.

2022. okt. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

1: elkezdtem magam fejleszteni és tudom, ezért adtam el a családi “örökségem”, ami ékszerben állt.

Sikerült jó áron megválnom tőle, eszmei értéke szinte nem volt.


2: rövid tàvon gondolkodok, max 3 évben, mert utána végzek, és remélhetőleg jó fizetésem lesz, akkor már ez az összeg nem lesz számottevő.


Államcsődre nagyon kicsi az esély, nem valószínű, hogy be fog következni.

A hiperinflációra annál inkább, viszont a kamatkövető állampapír pont erre megoldás, nemde?


3: folyamatosan fejlesztem magam minden téren, de ehhez nincs szükségem pénzre, minden adott szerencsére

2022. okt. 15. 22:47
 3/18 A kérdező kommentje:

Illetve egy kérdés megfogalmazódott bennem…


Ha a lakosság nagyrészének ft alapú, sokaknak fix futamidejű és törlesztőjű hitele van, és lesz egy hiperinfláció vagy államcsőd, akkor a lakosság egy kis túlzással, ingyen vagy nagyon olcsón kapta az ingatlanokat, vagy bármit, amire a hitelt vette fel és jól fektette be? (Akár deviza, vagy bármilyen nem forinttal kapcsolatos befektetés)??

2022. okt. 15. 22:49
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Fhú de rosszul vagyok, amikor egy orvostanhallgatónak azt mondják fejleszd magad....


Amúgy részvények

2022. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem igazán vagyok jártas az állampírok között, de úgy tudom, hogy az előző év inflációs adtatával számolnak.

Viszont szerintem az állampapír csak attól jobb, mintha a párnád alatt lenne a pénzed.

Ugye a hivatalos infláció nem egyenlő a valós inflációval, mivel a valós inflációban nincs benne sok minden. Mint pl az ingatlan árak növekedése vagy a bérleti díjak növekedése.

Így mindenféleképpen rosszul jársz az állampapírral is, mivel név értéken többet fogsz visszakapni, de reál értéken pedig kevesebbet ér majd az a pénz. Mert a valós infláció jóval nagyobb mint a hivatalos infláció.

És akkor ugye ott van még a kockázat, ha államcsőd lesz vagy hosszabb hiperinflációs ciklus akkor nem sokra mész a kötvényeddel.

A legjobb ha diverzifikálod a befektetésed. Így tudod csökkenteni a kockázatot.

2022. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Fhú de rosszul vagyok, amikor egy orvostanhallgatónak azt mondják fejleszd magad...."


Más a pénzügyi világ és más az egészségügy.

Senki nem úgy születik, hogy tud mindent.

2022. okt. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Milyen részvényre gondolsz?

S&P500-ba nem merek tenni, és semmilyen amerikával kapcsolatos cégbe.


A rengeteg pénznyomtatás ellenére is iszonyatosan erősödik a dollár, ha jól néztem, az euróhoz képest 21 éve volt utoljára ilyen szinten.

Nem tudom, mikor pukkan ott a lufi, vagy fog-e, de egy bombán ülnek gazdaságilag.


Amire gondoltam, hogy svájci frankba fektetnék, mint deviza, mondjuk wise számlán, de azzal sincs tapasztalatom.

Vagy nem tudom, van-e lehetőség Ausztriában vagy Németországban euro számlát nyitni, vagy euro alapú állampapírt vásárolni.

Így az eurón is nyernék és az infláció miatt is biztosan lenne ott is egy minimum 3-5%-os éves hozam.


A 7%-os állampapírt jó ötletnek tartom, a következő 1 évre, de a forintban és az államban sem tudok bízni egyáltalán. Főleg nem hosszú távon.

2022. okt. 15. 22:59
 8/18 A kérdező kommentje:

Diverzifikálni hogyan tudnám az állampapíron és a devizákon kívül?


Illetve devizát hogyan és hol érdemes tartani?

2022. okt. 15. 23:01
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Nehéz erre válaszolni, mert

1. Ugyen nem vagyunk egyformák.

2. Max 3 éves időtávban nehéz jó befektetést találni.

3. Ugye el kell dönteni, hogy mekkora érték megőrzésre mész vagy profitot is szeretnél ami kockázattal jár.

4. Mekkora kockázatot mersz válallni?

5. Milyen jövőképet látsz a közeljövőben?


Én személy szerint úgy csinálnám, hogy

20% Állampapírba

20% Befektetési aranyba (ami kívül esik a fiat pénzügyi rendszeren, nem inflálódik, és áfa mentes)

20% Bitcoinba (ami kívül esik a fiat pénzügyi rendszeren, nem inflálódik)

20% Külföldi részvénybe

20% Svájci Frankba


Ez nem befektetési tanács, csak az én egyéni véleményem!

2022. okt. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Férjem ilyen tesla, fb részvényekbe fektetett, amik ismertebbek. Havi 5%-ot hozott. Be tudod állítani hogy hany % hasznon vegye ki a rendszer. Én azért a részvényt mondom neked, mert orvostanhallgatóként biztos nem tudnál dolgozni. Ha tudnál, akkor valami vállakozást mondtam volna. Vállalkozasok közül elég sok minden megéri, ha ert az ember hozzá. Azért se mondom, hogy tanulj mellette, mert én dolgoztam egyetem mellett és úgy kiégtem mint a szar
2022. okt. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!