Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankban tudok wise kártyáról...

Bankban tudok wise kártyáról Eurot venni vagy dollárt?

Figyelt kérdés
Olyat lehet, hogy bemegyek egy bankba és felveszek wise kártyáról dollárt úgy, hogy ott is dollárom van? Vagy Eurot ha úgy jobb. A bankok elvileg tartanak valutát mert váltani is lehet. Ezért gondoltam rá, és akkor készpénzben lenne eurom vagy dollárom.

2022. okt. 11. 11:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És ami lényeges, hogy nem váltani akarom, hanem az eleve dollárban tartott összeget befizetni, hogy dollárban kapjak. Ilyen van?
2022. okt. 11. 11:48
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, ATMnél tudsz levenni.
2022. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De az ATM-ekben nincs euro meg dollár csak nagyon kevés helyen, én meg egy kis faluban élek Hajduban.
2022. okt. 11. 12:00
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
És a bankok miért adnának nemed pénzt, ha egy másik bank kártyáját mutogatod nekik?
2022. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért mert ugyanaz mintha egy másik bank kártyáját teszem az ATM-jükbe és úgy meg ad ki pénzt? 🤡
2022. okt. 11. 12:23
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha ilyen kva okos vagy miért nem csattogsz be a bankba? :D

🤡

2022. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi a fészkes fenének neked valuta? Pláne dollár? Mihez kezdesz vele itthon?
2022. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Fogd fel, hogy nem lehet és kész ahelyett, hogy itt vered magad. Ha valuta kell ott vannak az eurós ATMek, ha az nem tetszik akkor felveszel forintot és elmész egy valutaváltóba.
2022. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Itt csak ti veritek magatokat, én csak feltettem egy kérdést.


"Mi a fészkes fenének neked valuta? Pláne dollár? Mihez kezdesz vele itthon?"


Most egy magadfajta pénzűgyi analfabéta prolinak kezdjem magyarázni, hogy azért mert ha kp-ban áll otthon a dollár/euro, abból nem vonnak le banki költséget, mintha devizaszámlán tartanám, és egy wise esetleges csődjétől sem kell tartanom, mert nálam van a pénz, illetve a kp-ban tartott dollár/euro az forinthoz képest csak hozni fog az évek alatt, megtakarításnak meg jobb, mint egy állampapír nevetséges 10%-al, amikor csak idén vagy 30%-ot hozott a dollár, meg folyamatosan növekszik és nyersz rajta forinthoz képest. Bár a hozzád hasonló gyökérnek úgyis csak annyit ad ki az esze, hogy minek neked deviza ha forinttal fizetsz. 🤡


Mivel kártyát bármelyik ATM besvesz bármilyet, még a kriptós binance kártyát is ezért gondoltam hátha felvenni is lehet ilyen alapon, mivel a bankok tartanak dollárt eurót. Csak egy ötlet volt, hátha. Nincs ezen mit verni magarokat mert fel mertem tenni

2022. okt. 11. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Persze, valutában. Még véletlen sem lekötni valami dollár vagy euro alapú kötvényben, ahol még kamatot is kapsz érte... és én vagyok pénzügyi analfabéta... :P
2022. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!