Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankoknál hogy váltják a...

A bankoknál hogy váltják a pénzt ha a számlámra érkezik?

Figyelt kérdés

Úgy értem, van mondjuk egy €-s számlám és egy forintos is az CIB-nél. Az €-ról utalnék a forintosra. Jelenleg az árfolyam náluk:


Vételi: 407,22

Közép: 424,19

Eladási: 441,16


Ilyenkor amikor átutalnám a forintosra, akkor átváltja az €-t forintra, viszont melyiket kell nézni, középárfolyamon váltja?


2022. okt. 8. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Eurót utalsz forintszámlára: Deviza vételi. Bank vesz tőled eurót.

Forintot utalsz eurós devizaszámlára: Deviza eladási. Bank ad el neked erót.

2022. okt. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Deviza, de figyelj, van "uzemidon kivuli" deviza arfolyamuk is, ami rosszabb. Meg azert atbujnam a kondicios listajukat, hogy netan van-e valami extra koltseg atvaltasnal.


Mekkora oszegrol lenne amugy szo? Van az EUR szamladhoz bankkartyad? Lehet, hogy jobban megerne atutalni Wise/Revolutra, ott atkonvertalni es visszautalni a forintot.

2022. okt. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Havi 1000-1500€. Van hozzá bankkártya is.
2022. okt. 8. 11:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Honnan erkezik? Nem tudod wise/revolutra kerni? Sokkal jobban valtanak CIB-nel.
2022. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Passz, még nem gondoltam erre. Vállalkozó vagyok, számlát állítok ki, az után utalnak, nem tudom Wise/Revolut esetén tudnék-e számlát kiállítani.
2022. okt. 8. 12:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Wisenak is üzleti számlája és a Revolutnak is (Revolut Business).

2022. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
AFA koros vagy-e, ha igen, szerintem wise/revolut nem jatszik, nincs a magyar torvenyek szerinti "penzforgalmi" szamlajuk. Maskulonben viszont nem muszaj a "business" fiokjukat hasznalnod, de nezz utana alaposan, havi tobb tizezret sporolhatsz mar ekkora bevetelnel is!
2022. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szamla kiallitas teljesen fuggetlen ugy a bankszamlatol amugy.
2022. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ÁFA körönként is nyithat ilyet. Csak mellette köteles nyitna egy magyar bankszámlát is. Innen kell teljesíteni a nav felé a be, illetve a navtól a kifizetéseket. De pl váltani szabadon válthat wiseon is, utalhat szállítónak, fogadhat pénzt vevőtől stb.
2022. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózó - törvény vagy kormányrendelet eltérő rendelkezése hiányában - a készpénzben teljesíthető fizetések céljára szolgáló pénzeszközök kivételével köteles pénzeszközeit pénzforgalmi számlán tartani, pénzforgalmát pénzforgalmi számlán lebonyolítani, és ennek érdekében pénzforgalmi számlaszerződést kötni."


[link]


Nekem ebbol nem az jon le, hogy csak a NAV fele fizetendo adokat kell a penzforgalmi szamlan at intezni.

2022. okt. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!