Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a zöld hitel tényleg ilyen...

Ha a zöld hitel tényleg ilyen kedvező, mint reklámozzák, akkor hogyhogy nem azt látom a környezetemben, hogy mindenki ezzel élne? A kivitelezőnek/bankoknak ez hogy éri meg?

Figyelt kérdés

[link]


Lakásvásárlás előtt állok, eddig piaci kamatozású hitelben gondolkodtam, és nemrég akadtam rá erre a zöld hitel lehetőségre. Nem értem, hogy ez a zöld hitel tényleg ilyen egyszerű és kedvezményes a piaci kamatozású hitelhez képest, vagy majd szerződéskötéskor jönnek az apróbetűs részek és az itt-ott plusz milliók.


Aki az alkalmas lakásokat kivitelezi és/vagy a bankok akik a hitelt finanszírozzák, nekik ez hogy éri meg? Az ő szemszügökből nézve egy ilyen zöld hitel rendkívül kedvezőtlen. A 200 milliárdos összegből fedezik a különbséget?


Itt is 20% önerő kell, de akkor akinek van ennyi önereje, hogy megengedjen egy új építésű alkalmas lakást, akkor ők hogyhogy nem tömegesen a zöld hitelt választják? Budapesten 40-50M között már találni ilyen garzonlakásokat.


Mi a motiváció egy ilyen kedvező hitelcsomag mögött? 10 évig életvitelszerűen ott kell élni, kvázi "röghöz kötve" azt a "közepes keresetű" réteget, akiknek van ennyi önerejük?



2022. márc. 5. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

A zold hitelhez kell energetikai besorolas is, jelenleg professionon kb az ingatlanok 10 szazalekanal van megfelelo energetikai besorolas.

A bankoknak mindegy mit adnak, ugyis az allam kipotolja a maradekot...

Nem tudom hol olvastad a 10 evet, hasonlorol szo sincs

Masik dolog, azold hiteles ingatlanok sokkal dragabbak mint amikre nem lehet felvenni. Erdemes elotte szamolni

2022. márc. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom honnan veszed, hogy nem tömegesen veszik fel a Zöld hiteleket az új építésű ingatlanokra. Kivétel nélkül minden ügyfelem, aki építkezik, Zöld hitelt igényel, a vásárlók közül csak az nem, akinél a lakás nem felel meg a követelményeknek. Mivel a legtöbb ügyfelem CSOK-os, nekik nem plusz feltétel 10 év bentlakási kötelezettség, így ezt is elfogdják. Ez egy támogatott hitel, a bankoknak nagyon is megéri, hiszen ők talán még jobbn keresnek rajta, mint piaci hiteleken.
2022. márc. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hiteles András ***** válasza:
A bank kamatmentesen kapja az MNB-től a pénzt, így kvázi 2,5%-ot keresenek rajta. Egy piaci hitelen kevesebb, mint 1% a nyereség... :)
2022. márc. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokan azért nem tudják igénybe venni a zöld hitelt, mert végleges adásvételi kell hozza. A sok lakásos újépítésű társasházakat pedig előszerződéssel szokták eladni.

Olyan kivitelező kell hozzá, aki hajlandó épülési szakaszban is adásvételit kötni.

Mi egyébként ezt vettük drágább lakást vettünk így, mint amit terveztünk, cserébe a hitelre a végén alig fizetünk többet vissza, mint egy piaci kamatozású hitellel.

2022. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!