Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudom hogy a Mokk kiküld...

Nem tudom hogy a Mokk kiküld egy 2006os tartozást és nincs a Khr listán!Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
2022. okt. 5. 18:46
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

19!


Tévedsz! Nem a lejárat a meghatározó! Onnantól, hogy nem fizet, a tartozást követelő feladata jogfolytonosan de legalább 5 éven belül felszólítani adóst az elmaradt összeg behajtására. 2013-tól, az új PTK életbeléptétől ez tovább szigorodott, követelőnek nem elég ajánlott levelet küldenie. Amennyiben követelő 5 éven belül nem szólítja fel adóst, nem mondja fel a szerződést, nem követeli egy összegben kamatos kamattal a tartozást, akkor az elévül! Ha felmondta a szerződést a hitelfolyósító intézet szabályszerűen határidőn belül, utána jön a végrehajtó. Ha nem elég, kiszedem a 2013 előtti PTK vonatkozó paragrafusait.


Vitán túl nem ártana fejben összeszedni a sarkalatos dátumokat, leveleket. Elég nagy felelőtlenségre vall, ha ilyen levelek a szemétben landoltak. Bízzunk abban, hogy ezek mind fellelhetőek otthon.

2022. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ az utolsónak!

Nem az én hitelemről van szó!Egy 2006 os személyi hitelről!Sajnos akié a hitel édesanyjával él ő dolgozik ezert nem ő veszi fel a leveleket,amit nagyon sok esetben nem jut már el hozzá!Ami dátumokat láttam a Mokk levelébe:2007,2009,2011,2021és most 2022!Simán vissza fizete volna már ha tud róla!Most szeptember elején hívta a Dunacorptól egy hölgy a tartozás végett de levél nem érkezett.Csak most szept 30 án a Mikk-os

2022. okt. 11. 20:34
 23/24 anonim válasza:
A 2011-2021 közötti időszakkal lehet mit kezdeni, ha... És itt sok az ismeretlen! Ezt majd az ügyvéd, vagy bank, bíróság fogja feltárni. Túl sok személyes adat kellene ahhoz, hogy itt segíteni tudjunk.
2022. okt. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
23-as nagyon köszönöm a segitséget!Fogalmam sincs hogy fog alakulni!
2022. okt. 12. 16:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!