Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fektetsz be most is, vagy...

Fektetsz be most is, vagy vársz további tőzsdei esésre?

Figyelt kérdés

2022. okt. 5. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem, vettem egy telket, a pénzemet most ezzel kapcsolatos dolgokra fordítom hónapról hónapra (tervezés, közmű bevezetés, földmérés stb stb)
2022. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem fektetek be egyelőre, mert drága a dollár.

Aztán majd újratervezek, hogy mi is legyen.

2022. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Igen, nyár óta folyamatosan. 1 éves mélypontba is sikerült bevásárolni. Persze még tovább fog esni szerintem.
2022. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es: jogos a felvetésed, viszont azt is vedd figyelembe, hogy a forint esése most a dollár erősödése miatt is van főképp, emiatt ha a tőzsde elindul felfelé, akkor for tartósan lefelé megindulni az USD/HUF páros is, ahogy ez a lenti charton is látszik:


[link]


Én azt mondom, hogy nem feltétlen érdemes várni, mert amennyivel a dollár gyengülni fog, pont annyival (ha nem többel) fognak megindulni a részvények is felfelé.

2022. okt. 5. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem fektetek be egyelőre, mert drága a dollár."

Amikor 2007-ben kitoltam a brókeremnek az első 20 ezer dolláromat, 170 forint volt az amerikai dollár. Kereskedni úgy érdemes, hogy dollárban van a pénzed. ÉS nem tranzakciónként váltod oda és vissza. A spread-del együtt a kétszeres váltás nagyon megterhelő...

2022. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 - Nagy igazság, csak az emberek többsége havonta kap X fizetést aminek egy részét be tudja fektetni esetleg.

Nekem nem volt opció az, hogy 5 éve berakok X milliót és utána már csak minimálisat.

2022. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kereskedést ne keverjük össze a befektetéssel azért. Már csak a trazakció számokból adódóan sem.

Aki kereskedik és oda-vissza váltogatja, az igazán találhatna magának jobb módszert is arra, hogy elégesse a pénzét... :DD

2022. okt. 7. 16:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Én már nem várok nagy esést a részvénypiacokon. A shortolást múlt héten lezártam és sokat vásároltam technológiai cégekből. Körülbelül 65-70% long pozícióm van, a maradék befektetésével kivárok, keresem a lehetőségeket.


Most a költségátlagolás, folyamatos befektetés is jó stratégia lehet.

2022. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!