Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csökken a pénzem ami...

Miért csökken a pénzem ami állampapírban van?

Figyelt kérdés

Kb májusba beraktam a pénzem egy részét magyar állampapírba, ami szépen növekedett is kis léptekben, azonban most nézem, hogy kb 15 ezerrel kevesebb van most bent mint amit akkor beraktam.

Mi a teendő? Nyílván mindjárt hívom a bankot is.



2022. szept. 29. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Mert nem értesz hozzá.
2022. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bővebben megfogalmaznád? Egyébként, eddig figyeltem folyamatosan az összeget az alkalmazásban, és naponta nőtt az összeg párszáz forinttal. Mivel mikor beraktam a teljes összeget akkor 99%-ról indult es úgy kezdett el kamatozni. Most lecsökkentették 98%-ra. Emiatt csökkent a most levehető érték. Viszont mivan, ha nekem holnap fog lejárni az egy évem amit vállaltam, de megint csökkentik mondjuk 97%-ra. Akkor én bukni fogok? Igen nem értek hozzá, ezért is kérnék segítséget érthető nyelven.
2022. szept. 29. 11:02
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Melyik állampapírról van szó? OTP-nél egyébként nem érdemes állampapírba fektetni, mert idő előtti eladásnál rosszabbul vált és minden hónapban nagyobb miatta a számlavezetésí díjad.
2022. szept. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha a hashtag alapján OTP-be van akkor meg sem lepődök ezeken a kérdéseken.
2022. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hat sajnos nem sajnos OTP.
2022. szept. 29. 12:14
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Amiatt biztos nem, mert ellopják, ilyet nem tenne a csuti törpe. Ohh wait... 🤔
2022. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hmm?
2022. szept. 29. 12:32
 8/15 krwkco ***** válasza:
81%

"Hat sajnos nem sajnos OTP."

Ennek a mondatnak mi a jelentése?

"Miért csökken a pénzem ami állampapírban van?"

A kötvények értéke több okból csökkenhet.

Először amikor vételi árfolyamon megveszed, utána eladási árfolyamon tartják nyilván.

Amikor emelkedik az új kötvények kamata, akkor a régiek vételi árfolyama csökken. Annyira, hogy a hozamuk kb. az új kötvényekével legyen egyenlő.

A bankok általában saját árfolyamot jegyeznek a le nem járt állampapírokra. És bármikor megnövelhetik az eladási és vételi ár különbségét, ha úgy gondolják.

Most főleg a második lehet a fő ok.

2022. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, annyira nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, ezért is írtam ki a kérdést. Nekem mint laikusnak az szúrta a szemem hogy az OTP alkalmazásban kevesebb összeget láttam most mint pár hete. De mint kiderült ez az eladási ár, ha most kivenném. De akkor ha lejár az egy évem megkapom a betett összeget kamatostúl ha jól értem.
2022. szept. 29. 12:55
 10/15 krwkco ***** válasza:
63%

"De akkor ha lejár az egy évem megkapom a betett összeget kamatostul ha jól értem."

Igen.

2022. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!