Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha bankfiókban veszek ki...

Ha bankfiókban veszek ki pénzt, megadhatom, hogy milyen címleteket szeretnék?

Figyelt kérdés
2022. szept. 28. 16:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Otp
2022. szept. 28. 16:17
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem
2022. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megmondhatod, csak nem biztos hogy tudják teljesíteni a kérésedet. Attól függ, miből mennyi van a pénztárban. Ha 10 milliókat akarsz kivenni ötszázasokban az valószínű nem fog működni. Tőlem szokták is kérdezni milyen címletekben kérem a pénzt.
2022. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz először be kell menni, és rögzítik a kérésedet, és ők adnak időpontot, vagy telefonon értesítenek. Én néha, hogy a kertésznek meg a bejárónőnek tudjak fizetni, bemegyek a bankfiókba, és kérek 100 db ötezrest, 100 db kétezrest, 100 darab ezrest és 100 db ötszázast. Van, hogy 2 nappal későbbre fix időpontot kapok, hogy addigra előkerítik, van, hogy egyeztetik a rendszerben lévő telefonszámomat, és ígérik, hogy amint meglesz, telefonon rámszólnak, és jöhetek. És azt mondják, hogy mikor megérkezem, "időpontra érkeztem" gombot nyomjak a beléptető tickethez.
2022. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kb 250 ezer forint értékben lenne, abból 180 ezer mindegy, a többit adnám meg. Akkor lehet ez is napok kérdése?
2022. szept. 28. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szoktam megvárni, hogy a bank napok alatt összeállítsa a „portfóliómat”.

A postán „a lakossági ügyfelek által egy alkalommal maximum 200.000 Ft összeghatárig, legfeljebb 10 darab nagycímletű bankjegy (20.000 és 10.000 Ft-os bankjegyek), legfeljebb 30 darab bankjegyre (10.000, 5.000, 2.000, 1.000, 500 Ft-os címletekre) váltása díjmentes.

A lakossági ügyfeleknek továbbá maximum 4.000 Ft értékű bankjegy ellenében, maximum 20 darab érméig (kizárólag 200 és/vagy 100 Ft-os érme) szintén díjmentes a váltás.”

Igaz, hogy pici posták ilyen összeghatárig nem tudják azonnal teljesíteni, de szerencsémre a bankfióktól vagy 100 méterre van a nagyváros főpostája. De, váltottam már azonnal kisebb postán is 100 ezer Ft-nyi pénzt. Egyablakos falusi kispostán is váltottam már 50 ezer Ft-ot elég sok címletre azonnal; 200 ezer Ft-nál délben adtam oda a papírt, hogy mit kérek, és másnap reggel nyitásra itt volt a pénz.

2022. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!