Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit gondoltok az új állampapír...

Mit gondoltok az új állampapírokról (ill. tanácsot is kérnék)?

Figyelt kérdés

Hó elején vettem DKJ D230823-as papírt közel hét millióért, nem volt világos miért voltak a rövidebb lejáratú papírok kapósabbak, most már értem.

Gondolkozok rajta, hogy esetleg eladnám, kb 0,4%-al lenne kevesebb pénzem, mint amit vásárlásra költöttem. ha megtartom, akkor éves viszonylatban olyan 12%-os kamatozású, ami azért nem rossz. De ma is volt egy jó nagy kamatemelés. Szóval ha jobb papírok jönnek ki akkor rövid, de hosszú távon is relatíve bukhatok. ráadásul az infláció követő papíroknak simán lehet 15-20%-os hozama a jövőben, de mire ez lejár már nem biztos, hogy be lehet szállni...

Ki mit tenne?


És ezek az új papírok:

ez a bmáp vajon fix kamatozású, fix névértéken? vajob bármikor visszaváltható veszteség nélkül, arányos kamatokkal mint a máp+? ez nem derült ki nekem.

Ez a pmáp meg vonzóbb, hogy most 11,75%-ot ad a 6,6 helyett, de kérdés, hogy egy év múlva vajon milyen inláció várható, sokáig csak nem mehet ez a kétszámjegyű (remélem..) a régi pmáp, ami kivezetésre kerül viszont kamatfordulókor nagyon jól fog fizetni.


Az elmélkedést meghagynám azoknak akik jobban értenek hozzá. Ki melyiket venné? (a kriptó, részvény stb javaslatokat most hagyjuk, divertifikálni mondjuk nem árt)


2022. szept. 27. 17:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szakértő, a bmáp kamatozását nem tudom becsülni, de a pmáp biztosan nagyon magas lesz még egy ideig.


Nekem is az a kérdésem, hogyha már nem lesz magas akkor mennyire lesz problémás kiszállni.


illetve ahgoy most kinéznek a dolgok az jár a legjobban aki dollárba fektet akárcsak pár százalékos kamatra.

2022. szept. 28. 16:51
 12/18 anonim válasza:
Nekem 1 éves magyar állampapírban van a pénzem. Fél éve van bent, fél év múlva vehetem ki, viszont most az alkalmazásban kevesebb összeget látok, mint amit betettem kb 15 ezerrel kevesebb. Amikor beraktam is kevesebbet írt viszont aztán ahogy kamatozott szépen elérte a betett összeget, viszont most megint csökkent. Ez mitől lehet? Ez azt jelenti, hogy bukom a pénzem?
2022. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Minden papírra napi vételi-eladási árfolyamot jegyez az ÁKK

[link]

Mivel a hozamok úgy általában nőnek a te papírodnak is nőttek a hozamai azáltal hogy az eladási-vételi árfolyam csökkent.Így az aki most akarja megvenni a te papírodat magasabb hozamot érhet el.

Persze a régi tulajoknak ez nem jó mert a ki akarnak szállni rosszabbul járnak

Az nem változik hogy lejáratkor megkapod a korábban igért hozamot az fix.

2022. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Ahaa, tehát mindegy,hogy az OTP alkalmazásban én milyen összeget látok az állampapírnál, ha lejár az 1 év megkapom a pénzem kamatostul?

Tehát mondjuk ha en betettem anno 3 milliót egy évre és január 1-jén jár le, viszont december 31-én az eladási árfolyam csak 2 980 000 Ft, akkor én január 1-jén akkor is 3 millió forintot kapok + amit kamatozott?

2022. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Így van.A beigért hozamot ha végig tartod azt megkapod.

Az állampapírokat állandóan árulják és ha nőnek a hozamok nehéz belőle kiszállni menet közben bukó nélkül.

Inkább rövid lejáratú DKJ-k jók ennyire emelkedő hozamkörnyezetben.

Persze azok is infla alatt vannak de ez más kérdés.

2022. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Akkor amig nem veszem ki nem fogok bukni.
2022. szept. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Addig nem.
2022. szept. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ettol fuggetlenul lehet jobban jarsz ha kiveszed. ha a pmap kamata lesz vagy 15%..
2022. szept. 29. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!