Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötött felhasználásu diákhitel...

Kötött felhasználásu diákhitel (DH2) igénybevételének esetén, ha nem érkezne be az utalás az oktatási intézménynek a határidőn belül, az jár valamiféle következménnyel?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy az oktatási intézményem (BME-VIK) még csak az önköltségi alapdíjat írta ki befizetendőnek, azaz 145 ezer forintot, a diákhitel összegét is ennek adtam meg még korábban (lehet hiba volt, igazából nem tudom hogyan kéne ezt ilyenkor, mivel nem lett kiírva a képzés teljes féléves díja, a kreditenkénti díjat később fogják csak kiírni), viszont a határidő 09.28. 00:00. Alapvetően is, akármikor igényelném a diákhitelt, október 15 az utalási határidő számukra, így szinte biztos, hogy nem fog beérkezni az utalás időben az intézmény felé. Nem tudom, hogy mi lenne a teendő, ráadásul nem akarom, hogy passziváltassanak, és hasonló következményei legyenek.

2022. szept. 27. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A neptunban általában jelezni kell, hogy dh-s lesz a kiegyenlítés.
2022. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ezt hogyan tudnám megtenni?
2022. szept. 27. 15:34
 3/3 Szofiiiis ***** válasza:
Nalunk kellett egy kervenyt irni a dekannak, hogy DH-bol fizeted az onkoltseget es toljak ki a hataridot. Nalam pl ugyanigy meg egyeztetesen van az onkoltseg.
2022. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!