Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel Pluszt "azonnal" is...

Diákhitel Pluszt "azonnal" is el lehet kezdeni törleszteni?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állok, egyetemistaként, de mellette dolgom is, így a következő hónaptól már elkezdeném visszafizetni a hitelt. Akár nagyobb összegekkel, pl 3-4 hónap alatt is visszafizethetem, rögtön a felvétel után? Köszi.

2022. szept. 19. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes elkezdeni törleszteni, ha 10% kamatot kapsz rá.
2022. szept. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint a pénzre, amit belefizetnél.
2022. szept. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
El. De ha nincs kamat rá akkor az az ésszerű ha csak akkor kezdesz el törleszteni ha már muszáj és csak a kötelező minimumot törleszted.
2022. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, bármikor, bármennyit. De ahogy a többiek írták, tisztán matematikailag nem érdemes sietni vele, mert ha máshová teszed azt a pénzt, jobban jársz vele.


A személyes véleményem meg az, hogy ha nem fáj, én szívesebben megszabadulok tőle, aztán majd a saját pénzemet befektetgetem. Ugyanezen logika mentén én fel sem vettem amúgy, pedig épp egyetemre járok. De annyit nem hoz, hogy érdemes legyen vele bajlódni.

2022. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, értem!

Nem azért venném fel, hogy befektessem, annak tudom, hogy nincs (nagyon sok) értelme, hanem a lakást, amivel kimaxoljuk a keretet, nyilván be kell rendezni, stb és ezt jobb lenne vétel után egyben megtenni -hitelből. Nem pedig egyesével cserélgetni a mamabútorokat újakra, ahogy gyűlik a többi pénz.

2022. szept. 19. 19:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát 500ból nem rendezel be egy lakást, de értem.
2022. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, de nullából még kevésbé, mint 500ból :)
2022. szept. 19. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!