Bankszámlaszám megadása?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tartozik egy nagyobb összegel és azt mondta küldjek egy bankszámla számot ér arra át utalja a pénzt,csak hogy nekem nincs bankkártyám ,az lenne a kérdésem hogy ha ismerősöm bankszámlaszámát adom meg és arra utalná át ,nem kel tartanom attól hogy esetleg valahogyan visza él vele az illető?😄

Lehet buta kérdés,de nem nagyon értek hozzá?



2022. szept. 27. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bankszámlaszámmal nemigen lehet visszaélni
2022. szept. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. szept. 27. 08:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mármint ki él vele vissza? Aki utalja, vagy aki kapja?

Aki utalja, nem tud egy bankszámlászám alapján megkárosítani.

Aki kapja, az meg mondhatja, hogy neki érkezett pénz, miért adná neked oda.

2022. szept. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Az amcsi achs szamokkal vissza lehet elni, de az europai iban bankszamlaszamokkal nem
2022. szept. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A bankszámla meg a bankkártya két különbözö dolog, kártya nem szükséges ahhoz, hogy át tudjanak neked utalni pénzt.

A számlaszám megadása senkit nem károsít, nem lehet vele visszaélni.

Viszont ha egy idegen számlára küdeted a pénzt, akkor nem biztos, hogy utána neked adja, erre nem tudodo kötelezni.

2022. szept. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok,arra voltam kíváncsi hogy aki utalja😄 köszönöm a válaszokat
2022. szept. 27. 09:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzékelem, hogy neked nem csak bankkártyád nincs, hanem bankszámlád sem. Bankszámlaszámot kér az adós, mit számít, hogy a számlához van-e bankkártya, vagy nincs?


Sokezernyi nyilvános, közzétett bankszámla van; az összes szolgáltatóé szerepel a számláikon, a segélyszervezetek arra kérik a támogatásokat, a hatóságok arra gyűjtik a bírságokat stb. Mi gondjuk van belőle?


Ha nincs bankszámlád, és az ismerősöd nagyobb összegű adósságát egy másik ismerősöd bankszámlájára kéred, akkor, gondolom, azt várod el, hogy a másik ismerősöd neked készpénzben adja oda. Arra számíts, hogy a számláról történő nagyobb összegű készpénzfelvételnek többezer forintos banki díja van.

2022. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Miért jobb, ha egy ismerősöd számlájára utal? Az konnyebben felveszi neked egy atm-ből a zsozsót?
2022. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Nyiss egy bankszámlát. Nem értem, hogy 2022-ben hogy lehet bankszámla nélkül meglenni. Vagy esetleg nyithatsz Wise számlát is, annak van magyar bankszámlaszáma.
2022. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
En biztos nem kérném ismerősömhöz a pénzem. Pont most szívtam meg ezzel hogy nem adja ide a saját pénzem az ismerősöm!
2022. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!