Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Utaltak nekem másik számláról...

Kovács józsef1989 kérdése:

Utaltak nekem másik számláról saját számlámra. (nem rokon nem közeli hozzátartozó) háromszáz ezer forintot két részletben egymás után amit egy órán belül fel is vettem a bank automatából Ez járhat esetleg nav ellenőrzéssel vagy bank jelenti?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat
2022. szept. 26. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meglepodnek ha ezen problemazna a nav
2022. szept. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezzel riogattak többen hogy ez miatt mivel gyorsan jött egyből le is vettem ezt a háromszáz ezer forintot ezért a nav biztos ellenőrzés kér ki vagy gyanúsnak találhatja vagy épp a bank jelenti és nem tudom jelentsen e be vagy várjak de így meg örül az ember sok tranzakcióm megy végbe számlán de öt tíz húsz ezer forint utalasokat kapok meg küldök ez a háromszáz ezer forintot egyszeri volt csak
2022. szept. 26. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez aprópénz.
2022. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznak vele. De mi a faxért vetted fel kápében?
2022. szept. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért vettem fel készpénzben mert hirtelen kellett az összeg és nem utalás nem kártyás fizetéssel hanem készpénzben semmiféle illegális dolog családi probléma miatt
2022. szept. 26. 23:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen jogcímen kaptad a pénzt? Ennek nagyobb jelentősége van, mint az összegnek
2022. szept. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szarban voltam és ő ki segített viszont ezt én úgy gondolom senkinek nem kell bejelenteni hogy figyelj bank megvan szorulva adok neki ennyit

Van aki több milliókat utalgat amit bizonyítani sem tud honnan szerzett ennyi pénzt

Van akinek az én harosmzaz ezrem aprópénz viszont nekem ez is nagyon sok pénz ezért is kérdezek körbe mert ha szükséges be jelentem de a bankom azt mondta nem kell jelenteni a nav úgyis figyel mindent ha nekik gyanús szólnak de nehogy már utólag keféljenek meg

2022. szept. 27. 07:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha egy családtagod adott neked kölcsön (mindegy, hogy utalás vagy kápé), az teljesen legális, nem fogja érdekelni a NAV-ot.
2022. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha jól tudom 3millió alatti tranzakciókat magánszemélynél nem néznek.
2022. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!