Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tenyleg sok magyarnak van...

Tenyleg sok magyarnak van allampapirban a penze?

Figyelt kérdés
Ha valoban ilyen soknak van penze allampapirban, ha ilyen sokan hiszik hogy biztonsagos, akkor biztosan megbizhato befektetes. Nem?
2022. szept. 25. 23:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
33%
aha, persze
2022. szept. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Sok magyarnak eleve nincs befektetni való pénze.
2022. szept. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

A többség tudása pénzügyileg (is) egy nagy nulla. És a többség a fideszre szavazott.

Ilyen emberekre fölösleges alapozni.


Az állampapír nem egy rossz dolog, van annál sokkal rosszabb is, mint például amit ezek a kriptós majmok tolnak itt állandóan. A kriptó sem rossz, de laikusnak nem tanácsoljuk, hogy fektesse abba a pénzét (milliókat), ha kettőnél több agysejtünk van.


Amúgy én nem tenném állampapírba a pénzem. Tartottam már abban (egy évre), a végére tűkön ültem, hogy végre lejárjon az egy év... Ilyen ingatag gazdasági helyzetben normális ember nem köti le a pénzét az állam markaiba.


De ismétlem, az állampapír még mindig egy közepesen szar ötlet. Aki fullba tolja a kretént, az forintban melengeti a számláján vagy ami mégjobb, készpénzben otthon. A paranoid qrva mindeneteket.

2022. szept. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Igen, soknak van benne penze. Es nem. Nem jo otlet. Nezd csak meg a forint/euro vagy forint/dollar arfolyamot. Ha ev elejen dollarba rakod a penzed akkor most durvan tobbet erne mint barmilyen allampapirral
2022. szept. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz valami biztonságos, hogy sokan használják, viszont rövidtávon az állampapír az egyik legjobb megoldás, jobb mintha csak a bankszámlán ülne a pénz, hiszen úgy valamelyest kamatozik.
2022. szept. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tehat, ha kiszeretnem venni, akkor biztosan ideadjak a penzt es a kamatokat js ideadjak?

Most fuggetlenul attol hogy mennyit fog erni , evrol evre romlik a penz erteke.. de ettol fuggetlenul ugy biztonsagos-e , hogy ha kiakarom kerni, akkor biztosan megkapom-e?

2022. szept. 26. 06:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tehat, ha kiszeretnem venni, akkor biztosan ideadjak a penzt es a kamatokat js ideadjak?"


Valamennyivel kevesebbet kapsz, általában a vételár ilyen 98,5-99,5% körül veszi vissza, vagyis ilyen egy százalékokat buksz az alaptőkéből, viszont, ha bent van egy évig, addigra már annyit kamatozott, hogy nem buksz rajta.


Az állampapír amúgy a forint alapú megtakarítások közt egy viszonylag elfogadható megtakarítási forma. Jobb, mint egy bankban, megtakarítási számlán tartani pénzt, hosszútávon viszont dollár/euró lehet jobban kamatozik a forint romlása miatt ez is igaz.

2022. szept. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7: Az 5 éves PMÁP már 2 hónap után. :)


6: Kockázatod: Államcsőd, amíg nem következik be, vissza fogják fizetni a pénzed. Kamatforduló napjain jobb árfolyamon váltják vissza a pénzed, viszont arra is van lehetőség, hogy bármikor kivedd, 7-es által említett sávban.


Nekem az 5 éves PMÁP már 2 hónap után többet fizetne, mint amit beraktam, viszont célszerű annyi ideig lekötni a pénzed, amíg nincs rá szükséged, hiszen több lesz a kamat.

2022. szept. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az állampapír a legbiztonságosabb befektetési forma (ha normális ország állampapírjait veszed), általában kényelmes is, könnyű intézni és kezelni, alig van vele teendő, cserébe viszont jobb esetben az inflációt minimálisan meghaladó hozamot lehet vele elérni, most még azt sem. A most bejelentett csuda magyar állampapírok pl. az infláció felét ha hozzák. Pár évvel ezelőtt a MÁP+ viszont 1-2%-ot vert az inflációra, akkor az valóban egy jó döntés volt sokaknak.


De egyébként még mindig ezerszer jobb, mint folyószámlán tartani a pénzedet és nézegetni.

2022. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
4# Utólag én is megmondom mibe kellett volna tenni a pénzt. Sőt már azt is tudom hogy a lottón milyen számokat kellett volna megjátszani.
2022. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!