Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » THM-re is kamatstop van új...

THM-re is kamatstop van új szerződéskor, módosításkor?

Figyelt kérdés

Éves kamatperiódusunk van, 5 év lenne hátra és módosíttatni akartuk a szerződést 5 éves kamatperiódusra. Az ajánlaton 7,48% kamat volt, eredetileg 2017-ben 3.98%-ra vettük fel a hitelt. A kamatstop óta a 2021-es kamatot fizettük. Ha újraszerződünk, akkor 50%-ot fog már most emelkedni majdnem a törlesztő.

Most a kamatstop hosszabbítás miatt jobban járnánk ha nem módosítattjuk a kamatperidósust inkább? A 7,XX kamatot emelheti addig a bank vagy az is be van fagyasztva? Ha júniusban akarunk majd újraszerződni, kb ugyanezt az ajánlatot kapjuk? Sajnos a bank gci (már bocsánat), nem segítenek, azt mondta az ügyintéző, minden benne van az ajánlatban és az eredeti szerződésben, a kamatstoppal kapcsolatban meg érdeklődjünk a kormánynál, mnb-nél.


2022. szept. 18. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
A meglévőkre vonatkozik , az újakra nem . Tehát új szerződést akarsz, nem vonatkozik rá .
2022. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Módosítani akarok, nem újat kötni
2022. szept. 18. 09:15
 3/7 anonim ***** válasza:
A módosítás lévén új szerződésed lesz, hisz újat írsz alá, azaz egy régit módosítasz , amiből új születik .
2022. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na, ezért baromság a kamatstop...

Az olyan pénzügyi analfabétákat jutalmazza, akik az elmúlt időszak egyértelműen kedvező kamatkörnyezetében voltak olyan barmok, hogy változó kamattal vettek fel hitelt...

2022. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaz 4. de a magyar kurmány imádja az analfabétákat. Igyekszik szaporítani is őket.
2022. szept. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Másfél-két évvel ezelőtt lakáshitelt 2,5-4%, autóhitelt 4,5-6% kamatra adtak. Nagyon minimálisak voltak a kamatkülönbségek a fix és a változó kamatoknál. Én pl. kocsit vettem. Változó kamatra lett volna 4,6% a kamat, fixre meg 5,1%. Ez annyit jelentett, hogy változóval 46, fix kamattal 48 ezer a havi törlesztő. Bolond lettem volna azért a havi 2 ezerért változó kamatot kérni. Most nyugodtan alszom, mert a fent maradó 5 évben is 48 ezret fizetek.

Aki meg azért a minimális kezdeti kedvezményért bevállalta a változó kamatot és most jóval többet kell fizetnie, azt valahogy nem tudom sajnálni. Amikor valaki a saját hülyesége miatt szívja meg, azt hagyni kéne, hadd kínlódjon!

2022. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Khmmm. 2017-ben kötöttem a szerződést. Változó kamatra 3,8% volt a kamat, fix 5 évesre 8%! Ha azt választottam volna, bukok végig. Nem vagyok analfabéta! Havi 40 ezer forintot spóroltam eddig ezzel, kb. 2,5 millió forintot
2022. szept. 20. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!