Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem kaptam hitelt a cég...

Miért nem kaptam hitelt a cég miatt?

Figyelt kérdés

38 éves nő vagyok alkalmazotti jogviszonyban egy internetes, prémium élelmiszereket forgalmazó vállalatnál, bár még eladást nem kifejezetten generálunk, hiszen a webdesign-on dolgozunk, de a Kft. 3-5 millió forint közötti alappal be van jelentve kb. 9 hónapja és minden szükséges fizetési határozatoknak folyamatosan megfelel. Könyvelés is rendben.


Folyószámla hitelt igényeltem tegnap

(250 000.-), voltam is a bankban, de az ügyintéző mondta, hogy a bank elutasította. Mondta, hogy én “makulátlan”vagyok, minden rendben, de a munkáltató cég oldaláról valami nincs rendben. Hiába kérdeztem, hogy miért. Nem tudja és nem is adhat ki nekem erről információt adatvédelmi törvények vègett.


A cég sem érti, mi lehet a gond. Tegnap ők is voltak a bankjukban, ott azt a tajékoztatást kapták, hogy minden rendben van az ő oldalukról. Nincs hitel, nincs tartozás, minden rendben van vezetve, nincs BAR lista, semmi az ég világon. De akkor miért nem kap az alkalmazottuk hitelt???? (én)



A cégnek még nincs meg az 1 éves lezárt pénzügyi ève, mivel kb. 9 hónapja indultunk. De ez elvileg nem lehet gond.



- Én határozatlan idejű szerződéssel vagyok.

- Netto 172 990.- a számlára érkező fizetésem.

- 9 hónapja van folyamatos jövedelmem.

- Természetesen nincs tartozásom

(kivéve diákhitel, amit folyamatosan fizetek, de az nem számit most), nem vagyok semmilyen listás. Az én oldalamat rendben is találták.



A cég miatt nem kaptam hitelt.

Tudja esetleg valaki, hogy miért?

Ezt meg kell valahogy oldani, hiszen az nem működik, hogy egy cég miatt ne vehessek fel hitelt….abszurd.


2022. szept. 16. 08:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Alapfeltétel, hogy a munkáltatónak legyen lezárt üzleti éve és természetesen legyen értékelhető bevétele is, amiből a fizetést adja. Ha még közeli hozzátartozó is a cégtulajdonos, még szigorúbb a bírálat.
2022. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a segítsèget!
2022. szept. 16. 13:21
 13/20 A kérdező kommentje:
Beszéltem az OTP-vel és azt mondtàk, hogy a munkàltató fele nincsenek elvarasok, tehat önmagában az, hogy nincs meg az 1. lezárt üzleti év, nem indok arra, hogy en, mint alkalmazott, ne kaphassak folyoszamla hitelt.
2022. szept. 16. 13:45
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy egy mezei ugyfelszolgalatos mit mond az kb annyit jelent mintha en mondanam.


Szerinted a Jucika szamara, aki 8tol 16ig fogadja a hulyebbnel hulyebbeket a fiokban, nyilvanosak ezek az infok?

2022. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ő nem mucika volt, hanem kompetens a hitelügyintézésben, aki a feletteseivel is beszélt. De természetesen a te felvetésed is jogos. Úgyhogy bármi lehet :-(


Azért vagyok elkeseredve, mert a munkáltatómat ez már nem érdekli. Széttárta karjait, hogy az ő részéről minden rendben, mert a bankjában azt mondták neki, innentől kezdve oldjam meg én és hagyjam őt békén ezzel.



De pont miatta ( cég miatt) tagadták meg a hitelügyintézési kérelmemet, tőlem független okokból. És én hagyjam őt békén ezzel…



Ez valami borzasztó.

2022. szept. 16. 15:13
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ne folyoszamlahitelt igenyelj hanem szf hitelt.
2022. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyfélszolgálatos sajnos félretájékoztatott, 09.01-től már elvárás a lezárt üzleti év a munkáltatónál az OTP-ben is. Sajnos hozzáértőként igen gyakran tapasztalom, hogy nem felkészültek ülnek a telefonoknál és ez alól nem kivételek a kormányhivalok sem, a MÁK sem.:(
2022. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon köszönöm mindkettőtöknek és a korábbi válaszolóknak is! Végre összeállt akkor a kép. Azért örülök ennek, mert így legalább van esélyem arra, hogy kivárvàn az üzleti évet, a későbbiekben tudjak igényelni, vagy akár - ahogy a másik válaszoló tanácsolta - más jellegű hitelt kérelmezzek.


A hölgy a bankban felajánlotta a személyi kölcsönt, mint opciót, de annak 500 000 a minimum értéke és nekem annyira nincs szükségem, nem akartam magam plusz költségekbe és további hónapokra lekötni.



Ha nem is tudok most igényelni, de várni tudok és megpróbálom majd újra, ha az idő letelt.



Annyira hálás vagyok, hogy ilyen jófejek írtak, sokat segítettetek. A bizonytalanságnál nincs rosszabb. Így legalább tudom mi van.



köszönöm nagyon!

2022. szept. 16. 16:58
 19/20 anonim ***** válasza:
Vedd fel az 500 e szk-t, pár hét múlva előtörlesztéssel fizesd be a felet , problema megoldva :)
2022. szept. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

fú, ez eszembe sem jutott!

mekkora zsenik vannak itt :-))

köszi a tippet!

2022. szept. 17. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!