Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem kaptam hitelt a cég...

Miért nem kaptam hitelt a cég miatt?

Figyelt kérdés

38 éves nő vagyok alkalmazotti jogviszonyban egy internetes, prémium élelmiszereket forgalmazó vállalatnál, bár még eladást nem kifejezetten generálunk, hiszen a webdesign-on dolgozunk, de a Kft. 3-5 millió forint közötti alappal be van jelentve kb. 9 hónapja és minden szükséges fizetési határozatoknak folyamatosan megfelel. Könyvelés is rendben.


Folyószámla hitelt igényeltem tegnap

(250 000.-), voltam is a bankban, de az ügyintéző mondta, hogy a bank elutasította. Mondta, hogy én “makulátlan”vagyok, minden rendben, de a munkáltató cég oldaláról valami nincs rendben. Hiába kérdeztem, hogy miért. Nem tudja és nem is adhat ki nekem erről információt adatvédelmi törvények vègett.


A cég sem érti, mi lehet a gond. Tegnap ők is voltak a bankjukban, ott azt a tajékoztatást kapták, hogy minden rendben van az ő oldalukról. Nincs hitel, nincs tartozás, minden rendben van vezetve, nincs BAR lista, semmi az ég világon. De akkor miért nem kap az alkalmazottuk hitelt???? (én)



A cégnek még nincs meg az 1 éves lezárt pénzügyi ève, mivel kb. 9 hónapja indultunk. De ez elvileg nem lehet gond.



- Én határozatlan idejű szerződéssel vagyok.

- Netto 172 990.- a számlára érkező fizetésem.

- 9 hónapja van folyamatos jövedelmem.

- Természetesen nincs tartozásom

(kivéve diákhitel, amit folyamatosan fizetek, de az nem számit most), nem vagyok semmilyen listás. Az én oldalamat rendben is találták.



A cég miatt nem kaptam hitelt.

Tudja esetleg valaki, hogy miért?

Ezt meg kell valahogy oldani, hiszen az nem működik, hogy egy cég miatt ne vehessek fel hitelt….abszurd.


2022. szept. 16. 08:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Pont azért mert nincs a cégnek semmi múltja. A 9 hónap az semmi.
2022. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy ez ennyit számíthat annak ellenére, hogy stabilitást mutat és minden tökéletesen van fizetve/vezetve?
2022. szept. 16. 09:02
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Azt, hogy minden van vezetve/fizetve nem látja a bank. A bank két dolgot tud nézni: a korábbi évek éves beszámolóit (ami esetedben nincs), illetve hogy van-e végrehajtás folyamatban a cég ellen, de ez utóbbi nemleges státuszta önmagában nem sokat jelent. Ha megnézik bármennyik minősítő cégnél, ugyanúgy nem fognak látni semmit.
2022. szept. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Azt, hogy minden rendben van fizetve/könyvelve tudom, mert rokonok vagyunk, látom a részleteket. De értem, amit mondasz és köszönöm a választ.


A kérdésem még az lenne, hogy nekem ugyan nem adtak ki információt, de a cégvezetőnek a saját bankjában igen.

Kérvényezhetem a munkáltatómtól, hogy:

Kérdezze meg a bankját, hogy az alkalmazottja miért nem kap folyószámla hitelt és az erről kapott papîrt mutassa be/ fénymásolja le nekem?



Neki ugyanis nem azt kell megkérdeznie, hogy minden rendben van-e, hanem azt, hogy az alkalmazottja miért nem kap hitelt a cége miatt.


És neki természetesen megmondhatják az okát, ha kérdezi.

2022. szept. 16. 09:16
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
A hitelbírálat pontos elutasítási okát semmilyen kérelemmel nem adják ki, mivel ha tudnád hol csúszott el , akar csak egy könyvelési tételen, tudna vele ügyeskedni az igénylő. Scorint , rating pontokat , elemeket ezért soha senki nem ad ki.
2022. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

értem :-(

Esetleg tudnál tanácsolni valamit, hogy én mit tegyek/mit tudok tenni ebben a helyzetben? :-(

2022. szept. 16. 09:28
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj meg másik banknál hitelt kérelmezni, hátha náluk nem olyan szigorú a bírálat, mint ennél a banknál. Sajnos mást én sem tudok javasolni .
2022. szept. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

rendben, megpróbálom!

nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! :-)

2022. szept. 16. 09:45
 9/20 A kérdező kommentje:

OTP-nél voltam/voltunk.

Megpróbálom az Erste vagy Raiffeisent.

2022. szept. 16. 09:46
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

"egy internetes, prémium élelmiszereket forgalmazó vállalatnál, bár még eladást nem kifejezetten generálunk, hiszen a webdesign-on dolgozunk"

Józan paraszti ésszel: van egy élelmiszereket árusító cég, amely 9 hónapja egy forintot nem keresett élelmiszer forgalmazással. Őszintén szólva én magánemberként sem mernék sem a cégnek, sem a munkavállalójának kölcsön adni. Itt valami csigalassúságú az ügymenet. Itt a tartalékok, illetve a cégalapításkor összeadott tőke felélése megy, és ha 9 hónap alatt még a webdesign-t sem sikerült megalkotni, akkor majd a fizetési felület, meg a bankokkal és kártyakibocsátókkal való tárgyalás milyen tetű lassú lesz. Ez az egész, amit leírtál, az én szememben is egy halálraítélt cég, nemhogy egy bank szemében...

2022. szept. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!