Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankok által kínált befektetés...

Bankok által kínált befektetési alapba érdemes befektetni?

Figyelt kérdés

Vagy ez is csak a banknak éri meg?


Ha jól értelmezem azt csinálják, hogy alaptól függően megvásárolnak mindenféle kötvényt, részvényt, ezeket összemixelik, és ennyi. Lehet, hogy vannak olyan struktúrák, amik számomra nem lennének elérhetőek, de ezt én is megtudom csinálni.



2022. szept. 14. 21:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
10 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb kábelt. Viccen kívül nem érdemes, nagyon kicsi a hozamuk. Én legalábbis még nem találtam olyat, ami megérte volna.
2022. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bankok alapjait azért nem szeretem, mert van egy fix befektetési költség (befektetett összeg 0,1-5%), nem egyértelmű mibe fektetnek, évente a pénzed kb 2%-át benyuljak mint alapkezelési díj - akkor is, ha veszteséges az alap. Ezen felül ha korábban veszed ki a pénzed, mint ahogy megszabják, büntetést kell fizetned ami lehet a pénzednek 2%ka vagy több, így még csak nem is rugalmas a befektetés. Hogyha ez még nem lenne elég, meg számlavezetési díjat is elkérnek a saját alapjuk után.


Ami jó benne, hogy diverzifikált a portfólió és nincs szükséged különösebb előképzettségre a tőzsdére, viszont elég nagy árat fizetsz érte.

2022. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekünk biztos hozamot igértek 2 éveb belül, aztán óriásit buktunk. (CIB)

Később utánaolvasva kiderült, hogy viszonylag kockázatos befektetésről volt szó, de persze aláíratták a papírt, hogy minden tájékoztatást megkaptunk...

2022. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3: ERSTE- nél ugyanígy hazudnak. Azért mert elmúlt 2 évben 20% hozott egy alap úgy adták elő, hogyha abba fektetek jövőre is így lesz. Ezeket már csak megmosolygom, mert a tőzsde nem így működik, múltbeli hozam nem jelent semmit a jövőre nézve, ugyanúgy kockázatot viselsz ami -20% is lehet.
2022. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2-es, igen, én is ugyanezt látom.
2022. szept. 14. 21:49
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos az emberek nem tudják, hogy ami az állampapírnál magasabb hozamot ígér, abban kockázat is van.


Szerintem ez gyakran úgy működik, hogy Pisti bemegy a bankba, mondja, hogy van egymillió forintja, és szeretné befektetni, erre az ablakos Julika elkezdeni kínálni a bank által forgalmazott termékeket, amiket az Pisti saját maga is tudna intézni olcsóbban (pl állampapírt az államkincstárnál), de hát a többség befektetési tudatossága ebben kimerül, sőt, ez még talán a jobbik eset, mert sokan csak tárolják a pénzt a bankszámlán, én is ismerek olyat, akinek több 10 millió forintja parkol a számláján jelenleg is:D

2022. szept. 14. 21:57
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

6.: Állampapírban is viselsz kockázatot:

1. Államcsőd,

2. Visszaváltást, árfolyamot bármikor kedvük szerint alakíthatják,

3. Úgy játszanak az inflációval ahogy akarnak, így végül a kamat reál értéken semmit se fog érni.


Nem vitatom alacsonyabb kockázatú tőzsdénél, de nem kockázatmentes.

2022. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes szerintem, eleve túl nagy a költségük. Előfordul, hogy egyszer-egyszer kimagasló hozamot produkálnak, de hosszabb távon nem tudják felülteljesíteni a passzív indexkövető alapokat. Ezen kívül a legtöbb aktívan kezelt alapnak szigorú befektetési politikája van, azaz meg van szabva hogy milyen eszközökben kell tartaniuk a náluk lévő pénzt. Ez gyakran azzal jár, hogy zuhanó piacon ölbe tett kézzel kénytelenek nézni ahogy csökken a befektetésed értéke, hiába lenne számos jobb lehetőség. Esetleg az abszolút hozamú alapoknak látom még értelmét, ahol az alapkezelő viszonylag szabad kezet kap és belátása szerint forgathatja a pénzt. De érdemesebb inkább ETF-ekbe fektetni, azoknak lényegesen alacsonyabb a költsége. Ha meg az alacsony kockázat a fontos, akkor ott vannak az állampapírok.
2022. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak passzív alapok is, ahol kiszámítható mibe fektetnek, de ettől függetlenül nem éri meg egyik hazai befalap sem a magas költségek miatt. Indexkövető ETF-eknek viszont nem túl magas a kötlségük, azt már érdemes venni, meg persze állampapírt.
2022. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!