Babavárót megkaphatjuk?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy jövő év szeptemberben lennék jogosult igényelni a babavárót. Most várandós vagyok, így májustól már otthon leszek a picivel. A kérdésem arra irányul hogy beleszámít e szülési szabadság/gyes/gyed ezekben az esetekben? Tehát igényelhetnénk ettől függetlenül?
2022. szept. 7. 13:22
 1/4 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
53%
Igen, mert tb jogviszony mind.
2022. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben munkaviszonyból mész szülni és a munkaviszonyod nem szűnik meg, továbbra is TB biztosított leszel, de a hitelképességed már más kérdés, nem minden bank számol ezekkel, vagy legalábbis csak egy részét veszi figyelembe. Sajnos a baba sem fog beleszámítani a babaváróba, csak egy következő baba után lesz a babaváró kamatmentes.
2022. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták ez a baba nem számít bele. Szóval csak a következő gyerek előtt lehet igényelni, ráadásul a hitelkedvezményekbe (pl kamat elengedés) is csak a hitelfelvétel után fogant gyermeket vesznek figyelembe.
2022. szept. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nem számít bele és szülnöm kell még egyet, ami tervben van így is. De akkor valószínűleg megkaphatnám mivel van biztos munkahelyem ahonnan mennék szülni.
2022. szept. 8. 08:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!