Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelentenek a Diákhitel1-né...

Mit jelentenek a Diákhitel1-nél és Diákhitel 2-nél ezek a szerződésben?

Figyelt kérdés

DH1-nél:


A Hitelfelvevő jogosultsági ideje – amennyiben a Hitelfelvevő egyidejűleg DH2-t

nem vesz igénybe – a DH1 igénybevételével érintett tanulmányi hónapok számával

csökken. Amennyiben a Hitelfelvevő egyidejűleg DH2-t is igénybe vesz, a Hitelfelvevő

jogosultsági ideje DH2 igénybevételével érintett tanulmányi félévek (félévenként 5

hónap) számával csökken.



DH2-nél:


A Hitelfelvevő jogosultsági ideje a DH2 igénybevételével érintett tanulmányi

félévek (félévenként 5 hónap) számával csökken. Amennyiben a Hitelfelvevő DH1-t is

igénybe vesz, akként, hogy a DH2-t szünetelteti, úgy a Hitelfelvevő jogosultsági ideje

DH1 igénybevételével érintett tanulmányi hónapok számával csökken.



Jól értem, hogy ha párhuzamosan veszi fel valaki a kettőt, akkor az összesen felhasználható 11 félévből, az duplán számít?


Tehát ha most szeptembertől felveszem mindkettőt, akkor a 2. félév végére 4 félévnyi DH-t használok el?



2022. szept. 1. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan ezt jelenti.
2022. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezt eddig úgy tudtam, hogy ha valaki igényel DH1-et, de a DH2-őt nem igényli, akkor is olyan mintha együtt fogyna a jogosultsági idő.

Tehát felveszi DH1-et egy félévre (5 hónap), de DH2-t nem, akkor is ketyeg az ideje a DH2-nek. Persze mivel a DH2-őt nem vette fel, így abban tartozása nem keletkezik, de a jogosultsági hónapja csökken a jövőre nézve. Tehát ha a jövőben szüksége lesz DH2-re is pl, mert átsorolják, akkor már csak 11-1=10 félévre tudja igényelni csak, hiába ő nem vette igénybe a DH2-őt eddig.


De ugyanígy a DH2-nél is. Ha valakinek mondjuk első félévre szüksége van DH2-re tandíj miatt, mert pl úgy vették fel, így tudja finanszírozni, de DH1-re nincs szüksége, mert a szülei tudják támogatni vagy a nyári munka pénzzel elboldogul, akkor habár a DH1-et erre a félévre nem vette fel, tehát nem keletkezik tartozása, de a jogosultsági hónapja egyel kevesebb lesz. Tehát ha második félévben mégis szüksége lesz a DH1-re és felveszi, akkor már csak 10 félévre lesz neki, mert a DH2 igénybevételével egyidejűleg a DH 1 jogosultsága is leketyegett egy félévet.


Remélem le tudtam írni érthetően. Nehéz megfogalmazni.


Én eddig így tudtam, én úgy gondolom ez ezt szeretné jelenteni.

De mindenképpen a DH Központot meg kell kérdezni telefonon, mert ők tudják a leghitelesebb választ adni.


Ha valaki beszél velük kérem írja le ide, hogy jól gondoltam e, vagy sem. Köszönöm szépen.

2022. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy jogosultsági idő van, amiből mindkettő fogyaszt, DH1 annyit amennyit igénybe vett, mert félév közben le lehet állítani, a DH2 pedig fixen 5 hónapot vesz le minden félévben amiben folyósításra került.


Tehát ha csak DH2-őt vesz igénybe, félévente 5 hónappal csökken, ha csak DH1-et és azt hagyja egész félévre, vagy eleve egyösszegben kéri, akkor szintén 5 hónappal csökken, ha viszont mindkettőt egyszerre igénybe veszi a fent leírt módon, akkor 10 hónappal csökken egy félévben.

2022. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!