Diákhitel folyósítás?

Figyelt kérdés

Van diákhitel 1-em, amit még az előző képzésemen igényeltem, most szeptemberben kezdek újat. A diákhitel oldala azt írja a szabad felhasználásúra, hogy "nem jogosult" ez lehet azért, mert még nem fogadták el a módosítást? Adtam be adatváltozás bejelentőt, amin az képzést is rögzítettem.


Illetve az új képzés fizetős, amire diákhitel 2-őt igényeltem, annak a státuszára azt írja, hogy "Folyamatban"



ugye megfogom kapni mind a kettőt rendben?



2022. szept. 1. 08:56
1 2
 1/18 Szofiiiis ***** válasza:
100%

Szerintem hívd fel a központot, hogy mizu a másikkal. Ott, ha van olyan szerencséd és felveszik, megmondja az ügyintéző, hogy mire a nem jogosult státuszod, vagy, hogy merre jár az adatváltoztatási beadványod feldolgozása. Ha nem veszik fel, írj e-mailt, de arra számíts, hogy esetenként napokba is telhet, hogy válaszoljanak.

Annak idején mikor én igényeltem a szabadot, küldtek egy üzenetet, hogy nem vagyok rá jogosult. Felhívtam őket és kiderült, hogy téves volt.

Vedd fel velük a kapcsolatot, mert itt csak ők fognak tudni neked bővebb tájékoztatást adni.

2022. szept. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1 köszi!


Akkor megpróbálom a telefont vagy utána az emailt, ha az előbbi nem sikerül.

2022. szept. 1. 09:33
 3/18 anonim ***** válasza:
Majd írd meg légyszi mire jutottál mert most nekem is hasonló a helyzetem.
2022. szept. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3 Rendben, természetesen megírom, amint kapok valami választ is.


Viszont annyit haladt a dolog előre, azóta, hogy kiírtam a kérdés, hogy már kaptam a DH oldalán arról értesítőt, hogy módosítás alatt vannak az adataimat, amint lekérdezik az egyetemtől, elvileg rendben lesz.


"Tájékoztatjuk, hogy nyilvántartásba vettük az Ön XXXXXXXX szerződésszámú diákhitel szerződéséhez kapcsolódó beadványát,

melyben hallgatói jogviszonyának folytatását jelentette be.


Ennek érdekében adategyeztetést kell végeznünk a

Felsőoktatási információs rendszerrel a(z) XYZ Egyetem intézményben fennálló hallgatói jogviszonyára vonatkozóan. Ha a hallgatói jogviszony fennállása tekintetében nem kapunk megerősítést, erről írásbeli értesítést fogunk küldeni Önnek."


Ez van a levélben.

2022. szept. 2. 09:53
 5/18 A kérdező kommentje:
Viszont az emailemre még nem válaszoltak, remélem ma arra is jön válasz
2022. szept. 2. 09:53
 6/18 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, hogy befejeztem egy szakot júniusban, ugye eddig helyesen azt írta ki, hogy nem jogosult. Majd az új egyetemi szakra való beiratkozás után a Diákhitel Direktben megcsináltam a folytatást, ahogy le van írva és nekem is először jött egy üzenet, hogy regisztrálták a módosítást.

Aztán eltelt néhány nap, de lehet egy hét, akkor küldtek el levelet is, hogy elfogadták a módosításomat és hogy egyeztetnek az adott TO-val, egyetemmel, írnak ha valami nincs rendben. (pont ezt írták mint neked kérdező)

De aztán az appon átváltott a nem jogosultról másra.

De a lényeg, hogyha jól módosították, jó helyen, akkor amint visszajelez a DH-nak az egyetem akkor megy minden a maga útján.

Figyeld az appot, ha van, mert ott látod ha változik a bejegyzés.


Most néztem meg neked pontosan, 09.01-jén volt kaptam az üzenetet, hogy Hallgatói jogviszony folytatása bejelentésének nyilvántartásba vétele. Ebben írták le, hogy elfogadták, de egyeztetnek az egyetemmel, ha baj van akkor írnak.

09.03-án szombaton nagyon karikázott az app, és estére váltott át egyeztetésre (talán). Ma pedig, 09.05-én átváltott reggel folyósíthatóra.


Szóval szerintem kérdező neked a leírt bejegyzéseid alapján szerintem hamarosan átvált, ha nem talál semmit a DH, ami bibis.


Érdemes megnézni a neptunt is. Van olyan egyetem, ahol személyes beiratkozás van, és én úgy tudom, hogy van ahol úgy válsz aktívvá, ha már vettél fel tárgyakat is. Nem tudom, hogy a DH egyeztetéshez kell e az aktív jogviszony igazolása az egyetemtől. De én úgy gondolnám úgy lenne logikus.

Viszont jártam olyan egyetemre is, ahol személyesen is beiratkoztunk, de a Neptunba is be kellett, a vége felé volt egy menüont, azon belül Beiratkozás és ott is be kellett.

Ezt az adott egyetem úgy is leírja ott hogy van, mi az eljárás.


Arra is jó figyelni, hogy tartozás ne legyen, mert esetleg még az is akadályozhat dolgokat. Bár elvileg az kiderül a tárgyfelvételnél, de a Befizetések menüt jó megnézni azért a neptunban, hogy minden rendben van e ott.

2022. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6 köszi!


Van DH app? :O

2022. szept. 5. 15:41
 8/18 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem és igen, folyósítható státuszú lett a Szabad, szóval szuper. :)
2022. szept. 5. 15:45
 9/18 A kérdező kommentje:

És amúgy, szerinted #6, mikor utalják ki? Tavaly is jött szeptemberben az első havi.


Bár akkor ez a doksi, amiről most beszélünk, 7-én jött és 10-én utaltak.

2022. szept. 5. 16:20
 10/18 anonim ***** válasza:

Na, akkor örülök, hogy átváltott. :)


Igen van app, Diákhitel Direkt app.


Én úgy olvastam több helyen, hogy talán 7-én, vagy 7-től jönnek majd folyamatosan. Tehát szerintem e hét péntekig várható valószínűleg.

2022. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!