Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír kérdésben segítene...

Állampapír kérdésben segítene valaki?

Figyelt kérdés

Kicsit zavaros nekem a téma, hogy vannak sorozatok, mikor meg hogyan lehet/érdemes visszaváltani őket stb.

Jelenleg valaki tanácsára máp+-ba tettem a pénzem (két éve), november elején fog 5% kamatot fizetni és akkor kiszállnék és beletenném valami inflációkövető állampapírba.


Azt mondják pmáp jelenleg 6,6 de jövőre két számjegyű lehet a kamat. Ez azt jelenti, hogy jövőre vegyek pmáp-ot, vagy amit megveszek idén az jövőre váltani fog magasabb kamatra..

és melyik hónaptól?

és ezek általában hány évesek, mennyire válthatóak vissza lejárat előtt veszteség nélkül..

sok sok kérdés..


2022. aug. 23. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Számolgass ezzel:

[link]

2022. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amit most veszel PMÁP-ot az a kamatfordulóig 6,6%-ot fizet, és majd a kamatfordulót követően fog magasabb kamatot fizetni (idei infláció+1,5%). Hogy jövőre tudsz-e ilyet venni azt nem lehet tudni. Hallottam olyan pletykát, hogy ősztől változtatnak rajta. A visszaváltás feltételein is bármikor változtathatnak, ahogy ezt megtették a MÁP+ esetében is.Jelenleg a kamat néhány hónap alatt meghaladja a visszaváltásból adódó veszteséget.
2022. aug. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!