Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bankszámlaszámom kiadtam...

Ha a bankszámlaszámom kiadtam egy idegennek, akkor lenyúlhatja a pénzem?? Csak a számlaszámot.

Figyelt kérdés
2022. júl. 28. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2022. júl. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
cégek bankszámlaszámai publikusak...
2022. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én magánszemély vagyok.
2022. júl. 28. 22:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Számlaszámot megad az ember egy csomó mindenkinek, akitől pént vár átutalással. Ebből önmagában még semmi probléma nincsen.
2022. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
De, lehuzhat, atverhet, lenyulhatja a penzedet, kizsarolhatja beloled az utolso vasadat is. Mondjuk nem pont a szamlaszamod kell hozza, hanem a penzugyi analfabetizmusod, az hogy halvanylila segedfogalmad nincs rola mi micsoda es mire hasznalhato.
2022. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most akkpr mit tegyek? Egy szàmlaszàm alapjàn tényleg leemelheti a pénzem?
2022. júl. 28. 22:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja senki számlászám alapján lenyúlni a pénzed.


Azt vagy akkor tudná, ha megadnád neki a netbank belépési adataid.

Vagy tudná a pénzed költeni bizonyos limitig, ha nála lenne a bankkártyád, vagy ha megadod neki a kártyaszámod + CVC kódod + tudja a jelszavad, amit internetes fizetésnél kér.

2022. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
#9 hagyd, fogalma sincs rola mikrol irsz neki. Kodok, szamok, netbank... ugyan mar, uri huncutsag csak az. A parnaciha, na abbol nem viszik el a penzedet.
2022. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A bankszamlaszamodat a munkaltatonak is megadod.


A bankszamlaszam csak egy azonosito, hogy elkulonitsek a szazezres nagysagu szamlakat egymástól. Onmagaban semmit nem lehet vele kezdeni. Maximum utalni vagy befizetni arra a szamlaszamra. De hogy arrol a szamlarol penzt vegyenek le mas azonositok kellenek. Pl a netbanki belepeshez szukseges adatok, de az teljesen mas.

2022. júl. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!