Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg van ilyen sok banknál,...

Tényleg van ilyen sok banknál, hogy ha hitelt veszel fel, akkor egy ideig nem mondhatsz fel a munkahelyeden?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, hogy amikor hitelt veszel fel, akkor 3 hónapos próbaidő alatt állsz éppen, stb. Hanem pl 10 éve dolgozol egy fix munkahelyen és nem mondhatsz fel hitelfelvétel után sem egy ideig (hitelfelvételi procedúra alatt tudom, hogy nem szabad). Tehát én pl 36 vagyok és sikerült 10 millió önerőt összespórolnom eléggé alacsony fizetésből 200-220 nettó között (most 265 nettó) úgy, hogy jópár évet otthon éltem egy kistelepülésen (2000 fő). 22 milliós az ingatlan Nyíregyházán, 12 millió hitel szükséges. Tehát ugye azonnal váltanék, ha megvan az ingatlan, mert beköltöznék a városba és jó eséllyel lenne ettől jobban fizető állásom is (pl sima rendőrként 300 nettó).
2022. júl. 23. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

ILYEN kitétel nincs, mert a banknak semmi joga a munkádat megszabni.

VISZONT ha nem fizetsz, akkor igencsak rosszul jársz, márpedig az senki nem tudja garantálni, hogy egyrészt azonnal lesz új helyed, másrészt meg, hogy a próbaidö alatt nem küldenek el. És hiába nincs munkád, a tartozást fizetni kell.

2022. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy fizetni kell.
2022. júl. 23. 10:53
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk ez igaz de hülyeség így leírni mert azt se garantálja senki hogy a meglevő munkahelyedről nem dobnak ki...
2022. júl. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem igaz. A hitelfelvételi procedúra alatt ne állj felmondás alatt, ennyi. Miután megkaptad a hitelt, azt csinálsz, amit akarsz, senkit nem érdekel, amíg fizetsz. Mikor mi anno felvettük a lakáshitelt, alkalmazott voltam, amint megkaptuk, femondtam és vállalkozó lettem. Senki le se szarta.
2022. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
azért az nem ugyanaz hogy nem tehetsz meg valamit vagy le se szarják ha megteszed
2022. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, muszáj volt belekötni ugye? Akkor a gyengébbek kedvéért: senki sem mondott olyat, mert nem is mondhat, hogy x ideig ugyanott kell dolgoznom. A szerződésben sincs ilyen. Gondolkodjunk már reálisan, és ha kirúgnak, akkor mi van? Rajtad kívülálló okok miatt is megszűnhet a munkaviszonyod bármikor, a bank meg nem tudja visszakérni a pénzt, mert azt lakásvásárlás esetén egyből az eladónak utalják, nem is lesz a tied.
2022. júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%

A rajtad kívülálló és rajtad múló ok sem ugyanaz...


Az egyik lehet szerződésszegés a másik nem

2022. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7: jajj istenem, te ennyire szeretsz beleszaladni a pofonba? 🤣


Kérdező, nyugodtan felmondhatsz miután megkaptad a hitelt

2022. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8. Köszi
2022. júl. 23. 14:52
 10/15 anonim ***** válasza:
Kivéve ha benne van a szerződésben hogy nem...
2022. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!