Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehetne közös számlánk?...

Hogyan lehetne közös számlánk? Mi a menete?

Figyelt kérdés

Én 25 év alatt vagyok így nekem junior kártyám van még (ez ugye elég kedvező). A páromnak már “rendes” kártyája van. Természetesen majd elballagunk a bankba utána kérdezni a dolgoknak, csak gondoltam sokan csinálnak ilyet, így előre megkérdezem mi a menete ennek. Szeretnénk ha a fizetésünk egy számlára menne, ahonnan mindketten tudunk költeni, illetve sprórolni is.

(Gondolom a junior kedvezménytől így elesek majd, de nem gond, majd mérlegelünk)



2022. júl. 18. 16:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es nem tartozok neked magyarázattal, de képzeld el, hogy amit a közös számlán gyűjtenénk pénzt, azt pont egy esküvőre szeretnénk fordítani majd.

Azért mert számodra a közös számla gondolata egy negatív dolog, mert valami sérelmed van/volt belőle kérlek ne rám vetítsd ki.

Hidd el érett felnőtt emberek vagyunk és jól bánunk a pénzel, te pedig nem a kérdésre válaszoltál.


Mi lenne akkor ha már lenne közös gyerekünk de nem szeretnénk esküvőt?

Akkor 50+ évig ne legyen közös számlánk mert nem vagyunk házasok? De egyszerűbb lenne mindent azzal intezni? Nettó hülyeség ez az elgondolás…


Többieknek nagyon köszi a választ!!!

2022. júl. 19. 10:22
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

Az a gond, hogy nagyon naivan gondolkozol. Nekem tök mindegy, de elég jó eséllyel lehet sírás a vége bármilyen felelős, pénzzel jól bánó egyének is vagytok.

Közös számla jogilag már nincs. Olyan van, hogy egyikőtök nyit, amihez a másiknak hozzáférése lesz. Ha nem vagytok házasok, simán megpattanhat az egyik fél a pénzzel, vagy éppen zárolhatja a tulaj a számlát egy vita után... Fantasztikus. Lehet pereskedni, de nem valószínű, hogy pozitív eredménye lesz, sőt. Ellenben ezt egy házasságban nem lehet megtenni, mert a magyar jogrendszer miatt teljesen mindegy kinek a micsodáján mennyi pénz van, az fele-fele arányban közös, tehát ha valamelyik fél le is lépne a pénzzel, elég gyorsan érvényesítheti a másik a jogait. Nagyjából ezért írja mindenki, hogy házasság nélkül abszolút felelőtlenség "közös számlát" nyitni. Én sem tenném, de ti tudjátok. Bármelyik bankban lehet számlát nyitni, hozzáférést biztosítani...

2022. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem meg tök jó ötlet. Mi is így kezdtük a férjemmel. Csak mi maradi módon borítékokkal, de a számla tényleg egyszerűbb és biztonságosabb.

Nekünk volt 2 borítékunk: egyikbe beletettük a közös költéseket (lakbér, rezsi, étel, háztartás stb) Másik borítékba gyűjtöttünk a közös célokra: először nyaralások, majd esküvő.

Ettől függetlenül megmaradt a közös számlánk, de a pénz nagy része közös volt, vagy ment a havi költésre vagy a közös célokra.

Ma már én is bankkártyával csinálnám, de akkor még mindketten készpénzben kaptuk a fizetést.

2022. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%

11-es, az 1, 4, 7 és 10-es válaszoló ugyanaz az ember volt, én.


Nem igazán értem, hogy min kaptad fel a vizet, de kérlek ezt ne rajtam töltsd ki, mert csak komolytalanná tesz.


Nem tartozol magyarázattal, de azt ne felejtsd, hogy te kérdeztél.


Számomra a közös számla nem negatív.


A gond az, hogy nem vagy érett és abszolút a kérdésre vagyis inkább a kontextusra reagáltam. Hogy miért? Mert jó fej vagyok és így ismeretlenül is a javadat kívánom.


Nem a gyerekvállalás esküvő nélkül volt a kérdésed.


Pontosan itt domborodik ki az, hogy nem tudod mit vállalnál ezzel és ennek milyen következményei lehetnek. Gondolom annak sem néztél utána, hogy mit jelent a házasság…


Nézd, bármilyen szerződést is kötsz - közös számla, házasság, bérleti, stb - alaposan végig _kell_ olvasni és minden körülményre és eshetőségre ki _kell_ térned, hogy ha az ne talán tán bekövetkezik, akkor mi lesz. Meg _kell_ értened, hogy a szerződés aláírása milyen következményekkel járhat. Ezt akarod teljesen mellőzni, ez pedig meggondolatlan viselkedés, aminek könnyen sírás lehet a vége.


Igazából előbb-utóbb megtanulod magad is a saját károdon, de őszintén kívánom, hogy ne legyen nagyon fájdalmas.

2022. júl. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Senki nem hozta szóba a házasságot, ezt első körbe te dobtad be… szóval nem, a kérdésem nem az volt, ezt már te keverted ide. Ahogyan a gyermek témát is.

Szerintem semmi köze nincs a házasságnak ahhoz, hogy hova és hogyan pakoljuk a pénzünket. (Nem.. nem vagyok naív és értem amit mondani szeretnél, de te teljesen más (számomra irreleváns) részét fogtad meg a dolognak.)


Ha te voltál a 4-es válaszoló akkor mégis kérlek mond már el, hogy ez:


“ Házasság nélküli közös számla?! Akkor már jöhet a gyerek is mellé és életed végéig rabszolga leszel a másik mellett, kis túlzással.


A másik, hogy közös számlához elég komolynak érzed a kapcsolatot, de a házassághoz nem?! Az utóbbit ráadásul egyszerűbb és gyorsabb megkötni.”


Hogyan jön ide?!?!

Mi az hogy az egyikhez komolynak érzem magam a másikhoz meg nem? Ez honnan jött le neked?!

Lehetek felelőtlen naív egy házasságban is, és értem én, hogy jogilag a papír által védve lesz az emebr, de őszintén… hány nő/férfi marad nincstelen egy válás után is… hiába van ott az a papír.


Szóval kérlek ne próbáld meg megmagyarázni azt a hülyeséget, hogy felelőtlen vagyok mert házasság nélkül szeretnék közös számlát a párommal…

Nagyon sok pár csinál ilyet házasság előtt (vagy akár nélküle is).


Nem tudom ki bántott meg ezzel a témával, de a te rossz és számító tapasztalatodat kérlek ne rám vetítsd ki mert semmi érteleme.


A kérdésem továbbra is a technikai részre irányult, vagyis a “hogyan”-ra. Nem arra hogy mennyre felelőtlenség az ilyen dolog, mert azt senki nem kérdezte. És igen, frusztrálsz engem az okoskodásoddal.

Mindenki más a kérdésre válaszolva adott tanácsot, és mondta el a tapasztalatát kivéve téged, sőt te egyenesen visszajársz, hogy majd jól kioktatsz mert unatkozol…


Szóval köszönöm, hogy időt szakítottál erre, de ezt szerintem engedjük el itt és most.

2022. júl. 19. 23:45
 16/20 anonim ***** válasza:
Már évek óta nem lehet közös számlát nyitni.
2022. júl. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

15-ös, bár azt írod, hogy érted, de valójában nem :(.


Pontosan erről beszélek: felelőtlen vagy, de te ezt még mindig nem látod. Mondd utána olvastál már a jogi résznek, vagy csak érzelemből írsz?


Azok maradnak nincstelenek a házasság után, akik nem tudják a jogi hátterét.


Kérlek ne feltételezz rólam semmit, nekem nincsenek rossz tapasztalataim. Azért írom így, hogy felnyissam a szemed.


Btw, az esküvőhöz pont nem kell a közös számla…

2022. júl. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha van egy kis eszed nem nyitsz senkivel közös bankszámlát,mert ha az eggyikőtökkel véletlenül történik valami (meghal) akkor zárolják a bankszámlát és nem fértek hozzá és nagyon macerás elintézni,sok utánna járás kell hogy újra lehessen használni.Ha véletlenül a közös bankszámlán van az összes pénzetek az elég gáz.
2022. nov. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 krwkco ***** válasza:
A felét zárolják.
2022. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyon furcsa volt olvasni a sok kommentet arra vonatkozóan, hogy miért NE nyissak közös számlát a párommal, holott nem ez volt a kérdés. :D

Szóval köszönöm mindenkinek, aki aggódik a jövőnk miatt.


És köszi azoknak aki útba igazítottak minket a témával kapcsolatban. :)

2022. nov. 21. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!