Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a menete és egyben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a menete és egyben a legegyszerűbb hivatalos eljárás, hogy összeházasodjunk? Nem szeretnénk semmi ünnepséget, betegek vagyunk, csak papírforma végett.

Figyelt kérdés
Később ha jobban leszek, utána olvasok én is, de hátha valaki nemrég házasodott ilymódon, és tudja a menetét. Kellenek tanúk is?
2022. máj. 30. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Közjegyző összead, aláírtok egy papírt és mindenki húz haza. Tanú kell persze.
2022. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bejelentkeztek az anyakönyvvezetőhöz, kivárjátok a 30 napot, felkértek 2 tanút és megjelentek a kijelölt napon. Csak személyit és születési anyakönyvi kivonatot kérnek tőletek, a 2 tanútól csak személyit. Bejelentkezéskor fel tesz az anyakönyvvezető pár kérdést (a neveteket változtatjátok e , gyerek neve mi lesz és pár statisztikai kérdés volt a végzettségről). Megkérdezte lesz e gyűrűhúzás (nem kötelező).

Nálunk ingyenes volt, azt nem tudom, hogy mindenhol így van -e.

Kb. 15 perc az egész ceremónia.

2022. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyző nem ad össze. Anyakönyvvezető. Ahogy 2-es leírta.

És igen, hivatali időben ingyenes.

2022. máj. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. máj. 30. 14:46
 5/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Egy bizonyos napon minden településen ingyenes hivatali időben. Úgy értem, hogy a hétnek egy bizonyos napján, mert a hivataloknak törvény alapján kötelességük ezt az ingyenes lehetőséget biztosítaniuk.

Ha nem voltatok korábban házasok, és mind2en magyar állampolgárok vagytok, akkor nem kell más, mint érvényes személyi igazolvány és lakcímkártya, valamint születési anyakönyvi kivonat.

2022. máj. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. máj. 31. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam ilyen esküvőn tanú. Azért mi megadtuk a módját. Menyasszony kis nyári ünnepélyes ruhában, vőlegény fehér ing, ünnepi naci. Mi tanúk is alkalmiban. Előttünk volt egy pár. A nő mintha a mosogatási hagyta volna abba. Nyurott, kinyult polo ,viseltes cipő. Férfi egy fokkal jobb. Tanúk normál utcai viselet. Aztán mentek haza folytatni ki éppen mit abbahagyott. Azért írtam le, hogy ennyire lazán is lehet venni. És tényleg 10 perc vagy negyed óra.
2022. jún. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad. :) Ünnepi viselet szerintem alap, mi is megadjuk ilyen formában a “módját”. :)
2022. jún. 1. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!