Wise számla nyitása?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok nagyon rossz anyagi helyzettel, viszont a nyáron most a Balatonon dolgozom látástól vakulásig, úgyhogy a nyár végére lesz kb. másfél millió forintom.


Ezt szeretném megőrizni és nem elkölteni, viszont jobb lenne inkább euróban/dollárban.


Wise-alkalmazást már letöltöttem, de nem tudom, hogyan tovább. A júniusi fizetésem már nálam van az OTP-s számlámon forintban. Hogy tudom ezt átköltöztetni mondjuk euróba egy wise-számlára?


Lehet ott hosszabb ideig is pénzt tárolni? Tehát mondjuk évekig? 2 év múlva végzek a tanárképzéssel, addig jó lenne félretenni, mert pályakezdő tanárként enélkül éhen fogok halni.



2022. júl. 16. 09:21
 1/3 krwkco ***** válasza:

Én most láttam egy érdekes megoldást. Az OTP-nél van Árfolyam+ számlacsomag elem. Ha forint számláról euro vagy usd számlára utalsz, akkor középárfolyamon váltanak maximum havi 300 ezer forintig.

A devizaszámla lehet Magyarországon is. Pl euro az államkincstárnál (és lehet venni belőle inflációkövető PEMÁP-ot). Vagy A Random Capitalnál ingyenes EUR és USD számlavezetés. Érdemes ennek is utánanézned.

[link]

2022. júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miert nem fekteted be? Ne legyel mar ilyen malacperselyes luzer.
2022. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mibe fektessem?
2022. júl. 16. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!