Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik egy részvény...

Hogyan működik egy részvény számla nyitása OTP-nél?

Figyelt kérdés

Elég fiatal vagyok, jelenleg egyetemista, így annyira nem vagyok képben a banki dolgokkal. Nyári munkából van egy kis megkeresett pénzem(400.000), aminek az 1/4-ét részvényekbe fektetném hosszú távon.


Mivel az OTPnél vagyok így gondoltam itt niytnék számlát, az online felületen ugye addig nem lehet részvényt venni ,ameddig nincs ehhez kötődő számlám.


Na most nem tudom ,hogy ez mivel jár? Mennyi a díja, kell e adózni belőle stb?


Néztem egy általános tájékoztatót, aminek a felét nem értem. A számlavezetési díj az rendben, de pl mi az a KELER alszámla, Kényszerbeszerzés díja, Utólagos kiszolgáltatási díj, Pénzügyi Tervezés díja,és még estig tudnám sorolni...


Valaki, aki az otp-nél vesz részvényeket, lehetőleg online el tudná magyarázni röviden kb mennyibe kerül nekem az, hogy van ilyen számlám és használom?



2019. aug. 5. 07:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is kell nyitnod egy értékpapír számlát: ha jól emlékszem rá, negyed évente ennek a számlavezetési díja 800 ft körül van.

Ezen az értékpapír számlán intézheted a részvények adásvételét. Minden egyes részvény eladása év vétele, azaz minden tranzakció X ft-ba kerül, ezt sajnos nem tudom, mennyi (de gondolom, jó drága)


Megmondom őszintén, az okos ötlet, hogy nem a teljes pénzedet vagy a felét kockáztatod, de 100 ezer ft-ot nem érdemes ilyenbe fektetned, mert az túl kevés ahhoz, hogy érdemleges hasznot hozzon. Maga az adásvétel és a számlavezetés díja le fogja szedni az a kis hasznot, amit nyersz rajta - ha egyáltalán nyersz... Még 200 ezernél is ez a helyzet. 1-2 milliónál már talán nem...

2019. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom a random capitalnal nyiss számlát.

Nincs havi díj, amikor részvényt veszel 2$-t vonnak le összesen. Amikor eladod ugyanennyit.

TBSZ-t is tudsz náluk csinálni így nem kell majd adóznod az árfolyamnyereség után.

2019. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!