Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kell pénzt átutalni?

Hogyan kell pénzt átutalni?

Figyelt kérdés

15 vagyok, úgyhogy még ilyen téren nem igazán mozgok jól. :D Szeretnék pénzt utalni egy német bankszámlára, minden adatom megvan hozzá, csak nemtudom, hogy hogy megy egy ilyen. Tudom, hogy kell IBAN és SWIFT kód, ezek megvannak. Tehát bemegyek valamelyik bankba és mondom hogy szeretnék X eurót utalni erre a bankszámlaszámra? Odaadom a pénzt és annyivel kész is? Bármelyik banknál lehet ezt? Van valami amire nagyon odakéne figyelnem?

A válaszokat előre is köszönöm!


2008. dec. 20. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Pénzt akkor tudsz utalni, ha van bankban pénzed. Az tulajdonképpen egy megbízás, hogy a bank a te számládról vegye le az adott összeget, és tegye rá a másik ember bankszámlájára. Maga az utalás nem nagy dolog, csak ki kell töltened egy űrlapot (ebben segítenek). Ha nincs számlád, akkor nyitnod kell egyet először, és azon helyezni el a pénzt, amit utalni akarsz. De szerintem egyszerűbb, ha a szüleidet kéred meg, és nekik adod oda a pénzt. Biztosan van bankszámlájuk.

Egy másik lehetőség, ha külföldre akarsz pénzt küldeni, a Western Union. A neten meg tudod nézni, hogy a közeletekben hol van fiókjuk (a legtöbb postahivatalban van). Az úgy működik, hogy odaadod a pénzt, meg egy űrlapon annak a személyi adatait (azt hiszem, név, lakcím, de ezt megmondják ott neked), akinek küldöd, meg egy számsort (de lehet, hogy ezt ott adják), amit utána telefonon közölsz a másik féllel is, ő meg az ottani fiókban akár már pár perc múlva felveheti a pénzt a személyi igazolványával és a tőled megkapott számsorral. Valamennyit kell fizetni a szolgáltatásért is, de ez a bankátutalásnál is így van.

2008. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van számlád akkor a bankodban tudsz utalni, egyébként pedig sok banknál létezik E-bank szolgálatatás ( K&H-nál pl. Trambulinra is van azt pedig 14 fölött lehet nyitni) így a bankba sem kell elmenni.
2008. dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Bemesz a bankba, es megmondod, hogy ezt a penzt szeretned erre es erre a bankszamlara befizetni, elutalni. Nem kell hogy legyen bankszamlad, nem kell hozza semmi, csak te, a penz, es igazolvany, valamint a szamlaszam ahova utalod. Innentol kezdve mindenben segitenek. Valamilyen igazolvanyod legyen nalad!

A western unio pedig dragabb a banki utalasnal, mert vonnak le belole penzt.

2008. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
A banki utalasnal is vonnak le penzt, de a western unional tobbet. Igy akartam az utolso mondatot irni. Utolso voltam.
2008. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek, a legelső vagyok: ha nincs bankszámlád, akkor csak az adott bankban vezetett számlára fizethetsz be pénzt. Vagyis bemehetsz pl. az OTP-be, és ott valakinek az OTP-s számlájára tehetsz rá, vagy a Budapest Bankba olyannak, aki ott vezet számlát. De egyetlen bankba nem tudsz bemenni készpénzzel és egy külföldi bankszámlával, hogy arra tegyék neked a pénzt. Azt csak úgy tudod utalni, ha van bankszámlád az adott banknál.
2008. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Màr elnézöst én rendszeresen küldök pénzt ,anélkül hogy bankszàmlàm lenne,és nem egyforma banknak.

Én UBS bankon keresztül küldtem màr posta banknak,otp-nek is.

Igen pénz,és személyi kell hozzà

2008. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia.


Pénzt UTALNI csak akkor tudsz,ha van saját bankszámlád,erre befizeted az utalni kívánt összeget,az ügyintézőnek bemutatod a kedvezményezett bankszámlaszámot,és a pénz az adott bankszámlán 2-3 munkanap alatt meg is jelenik,OTP-nél volt hogy 6 nap volt.Ha a kedvezményezett,akinek utalni szeretnél ugyanannál a banknál vezet folyószámlát,akkor jobb ha befizeted a számlaszámra,és akkor rögtön megjelenik rajta.Ezt igazából előttem közvetlen írónak címeztem.

Kedves kérdező:Ha nincs bankszámlád,akkor bemész mondjuk egy Budapest Bankba,ahol un.bankok közötti belső utalással 500 forint plusszért elutalják neked.Ezt nem minden bank teszi meg,hozzáteszem,de érdeklődj utána,neked melyik szimpi.


Egy ügyintéző

2008. dec. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Én hogyan tudtam bankszàmlaszàm nélkül àtutalni?

Elnézést,tényleg nem vitatkozni akarok,csak most nagyon furcsa nekem ez az egész.

Én utaltam àt valakinek,készpénzzel fizettem be,azonnal ott volt a szàmlàjàn,de nekem nincs bankszàmlàm.

Tényleg nem vita kedvéért irom!!!!!!!!!!!

2008. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Legutolsónak. Te nem átutaltad a pénzt, hanem befizetted közvetlenül az ő bankszámlaszámára. Azért is jelent meg mindjárt.

De az utalás úgy lett volna, hogy neked van egy bankszámlád arra fizeted be a pénzt és kitöltesz egy átutalási megbízást amiben megadod hogy melyik bankszámlaszámra utaljanak át annyi összeget amit a nyomtatványra írtál. De ugye itt vannak plusz költségek, így érdemesebb többet rátenni az átutalandó összegen kívül.

Ha külföldre utalunk ezen legutóbbi módon akkor szerintem mindegy hogy melyik bankból utalja, bár költség szempontból nem biztos, de amúgy igen.

Azt meg hogy lehet e itt Magyarországon közvetlenül az ő bankszámlájára befizetni nem hiszem. Hacsak nem ugyanaz a bank. De ebben a témában nem vagyok otthon.

A másik lehetőség ha van e-bankja és rajta van a bankszámláján az átutalni kívánt pénzösszeg, akkor felmegy a netre, belép, a megfelelő módon bepötyögi az adatokat és elküldi. Kap egy sms-t a terhelésről és itt Mo.-n másnap rajta van a pénz. Én így szoktam KandH-ról OTP-re.

Remélem tudtam segíteni!

Tehát ha van bankszámlád könnyebb a helyzet, ha nincs akkor nem tudom. Lehet akkor nyitnod kell és ugyanez.

2008. dec. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
és hogyha egy itthoni bankszámlára akarok pénzt küldeni? csak bemegyek én és a pénz egy bankba és... ? :D
2011. febr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!