Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kell pénzt átutalni?

Hogyan kell pénzt átutalni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok, és szeretnék pénzt átutalni egy OTP-s számlára. Hogyan működik ez? Bemegyek az OTP bankba, megmondom, hogy erre a számlaszámra szeretném küldeni, odaadom a pénzt és ennyi? Vagy kell hogy legyen bankszámlám? És nem kell 18 évesnek lenni?
2011. jún. 3. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem 18-at be kell töltened. Ki kell tölteni egy átutalási megbízást, rá kell írni a te adataidat, és a másik fél számlaszámát és nevét. megjegyzés rovatba beírhatsz bármit, röviden. Átutaláshoz kell bankszámla szám, de gondolom, pénztári befizetésként küldhetsz pénzt egy adott számlaszámra.
2011. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18 éves korodig szerintem nem utalhatsz semmit sehova,senkinek.Utána már egyszerü,neten is lehet.Addig meg a gyámod vagy a szüleid tudnak ilyen ügyekben eljárni helyetted.
2011. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy nincs is számlád? Mert ebben az esetben nem tudsz utalni, csak befizetni. Sztem nem feltétlenül kell 18nak lenni, bár, a franc tudja. Mindenesetre egy próbát megér, pont úgy, ahogy leírtad, bemész, megmondod, hogy x számlára szeretnél pénzt befizetni, odaadod a pénzt, aztán jónapot.
2011. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bemész egy OTP-be,bemondod a számlaszámot(vagy inkább leírod előre egy cetlire),az összeget,és meg fogják kérdezni a nevedet,nem kérnek igazolványt,úgyhogy elintézheted.

Én is épp onnan jövök.

2011. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utalni csak bankszámláról lehet. Elég ha besétálsz a bankfiókba és kp-ben befizeted a számlára. Ha nagyon magas összeg, kérnek személyit, ha nem, akkor csak egy nevet és hogy mi legyen a közlemény rovatban.
2011. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Úgy van ahogy a 14:09es mondta. Bemész, előtte leírod a számlaszámot amire utalni akarsz,azt odaadod annak aki a pultnál van, mondod neki hogy erre kellene ennyit és ennyit utalni. A nevedet valószinűleg megkérdezik és a lakcímedet is, ezért lehet nem árt ha viszel magaddal személyit amin rajta van, csak hogy igazolni tudd magad, bár tőllem még sosem kérték, és én 17 évesen utaltam először. Ha pedig annak akinek utalsz azt mondta hogy a közleményekbe írj valamit, akkor mondod hogy a közlemények rovatba be kell írni ezt vagy azt, de ez csak akkor kell ha így beszéltétek meg, alapesetben nem. Ja és nem szükséges hogy neked is legyen saját folyószámlád, és még papírt sem tesznek eléd amit ki kell tölteni. Ezt csak azért írom mert van aki ezt írta itt. Ja és a végén kapsz egy bizonylatot amit nem árt ha megőrzől ezen rajta van hogy mikor mennyit utaltál és milyen számlaszámra.
2011. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem kell, hogy 18 legyél. Bemész, megmondod, hogy ide szeretnél ennyit pénzt felrakni. Személyit se kérnek, csak a pénzt.
2011. jún. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!