Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen következményei lesznek...

Milyen következményei lesznek ennek? TÖBBI LENT

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz.

A környezetemben történik ez, megpróbálok úgy mesélni hogy érthető legyen.


Van egy olyan ember aki nem beszámítható (kb fél évente vissza-vissza kerül a bolondokházába)


És (legyek ÉN a másik fél, mert így könnyebb magyarázni)

Tehát én behízelgem magam az emberkének ha itthon van, és mivel elég szegény mert nem tud így dolgozni ezért rábeszélem hogy adja meg az adatait meg írjon alá egy két papírt, sőtt lesz olyan amikor majd neki kell befáradni valami ügyintézőhöz és én megyek vele ahol vannak aláirandó papírok, és majd ha sikeres volt a hitelfelvétel akkor ő is jól jár meg én is (tegyük fel 100ezer sikerült és oda adja a bankártyáját és kap belőle 5ezret a többi az enyém. Ezzel ő meg is elégszik, csak majd egyszer bekattan és akkor kitudja.


Magyarul így átlagban normális az emberke és rá lehet venni erre arra, bármit alá lehet vele iratni, mindenbe bele megy, de ha bekattan neki akkor a bolondok házáig nem állnak meg vele.


Na ebböl mi sülhet ki?


Mielőtt bárki leírná, nem én csinálom ezt.


2022. júl. 5. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebből pár év lesz a böriben.
2022. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Van egy olyan ember aki nem beszámítható"


Akkor nyilván nem is cselekvőképes, tehát gondnokolt és van gyámja.

A gyám engedélye nélkül semmit nem tudsz tenni és Ő sem.



Aki ezzel mégis visszaél, járhat büntetőjogi tárgyalásokra...

2022. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs papírra vetve hogy konkrétan nem beszámítható szerintem 🤔

Bár nem tudom..

De az tuti nincs gyámja.

Oda megy, azt csinál, ahova és amit akar.

2022. júl. 5. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor (is) marad az első válasz továbbra is.
2022. júl. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!