Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Készpénz vagy bankkártya,...

Készpénz vagy bankkártya, melyikkel szoktál gyakrabban fizeni, és miért?

Figyelt kérdés
Mindegyiknek meg vannak az előnyei és a hátrányai, de kíváncsi lennék, hogy te melyikkel szeretsz jobban fizetni.

2022. júl. 3. 19:59
A kérdező szavazást indított:
Készpénz
Bankkártya
Inkább le írom a válaszomat
49 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Csak készpénz, amikor megérkezik egyben kiveszem az egészet. Nem egyszer jártam úgy, hogy kártyás fizetesnél hibát jelzett a terminál és hoppon maradtam. Meg ha elhagyom/ellopják a kártyát, minden pénzem oda, míg készpénzből annyit viszek magammal amennyi kell és ilyen esetben csak annyi vész el, a többi megmarad és azonnal ott van.
2022. júl. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Csak bankkartya, nem lehet ugy fizetni keszpenzel hogy az ember csebe ne teljen meg aproval. Kartyaval meg van egy csomo alkalmazas arra hogy kovetni tudd a kiadasaid...
2022. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Kártyával, azzal is NFCn keresztül a telefonnal.
2022. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Itthon inkább kártya, külföldön inkább kp. Igen, öreg vagyok már (40), de az én számomra az is egy plusz élmény, amikor nézegetem az idegen pénzt és azzal fizetek.
2022. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
KÁPÉ
2022. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mibdebbapi dolgokat készpénzzel, mert a kosztpénzt direkt KP-ban tartom, jobban be tudom osztani, ha fizikailag nálam van és látom, hogy fogy. Nagyobb kiadást mindig kártyával vagy utalással rendezek.
2022. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Bankkártya. Könnyebb adminisztrálni a költekezésemet valamint olcsóbb.

Ahol nem lehet kártyával fizetni, az valószínűleg adócsaló - úgyhogy irány a versenytársa, amelyik nem az.

2022. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
90% kártya, maradék kp.
2022. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
csak kártya, én kp-t nem is láttam még :D
2022. júl. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor Januarban kivettem 10k keszpenzt, azota hordom a penztarcamban de nem koltottem el, pedig havi szinten 200k felett mozognak a kaja pia ruha stb koltesek.


Ja de, EUR keszpenzt koltottem nyaralasnal fagyira meg ilyenekre.

2022. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!