Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csinálnátok havi 600 ezer...

Mit csinálnátok havi 600 ezer forinttal?

Figyelt kérdés

Ezen felül van életbiztosításunk, lakástakarékunk, nyugdíj és eü pénztárunk. Jelenleg a megtakarításunk devizában van, egy része az életbiztosítás számláján forog euróban, egy része sima devizszámlákon ül.


Van hitelünk (40 M), ami 3%-os kamat alatt lett felvéve. 9 éven belül szeretnénk végtörleszteni (erre rakunk félre havi 600 ezret).


Ti mibe raknátok a pénzt? Ugyanitt, ha valakinek van jó pénzügyi tanácsadója, az is érdekelne.


2022. jún. 16. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

otp állampapír esetleg nyse. Ez az ami nem kell azonnal. Ami kellhet, az euro/usd.


Jelenleg már nyugodtan lehet részvényeket venni.

2022. jún. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Önképzés:

- gondolkodási módszerek,

- nyelvtanulás,

- jogosítvány,

- szakmák tanulása, hogy több lábon álljak (+ költség),

- pénzügyi ismeretek bővítése, elsajátítása stb.

2022. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Otp allampapir :)) egyes abszalut nem ert a befektetesekhez ezen ket szo alapjan :))


Tanulas jo lehet, ha birod a fluktuaciot es hosszu tavra tervezel akkor btc tbsz szamlan

2022. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Aki ért a befektetésekhez, az tudja, hogy az otp állampapír mit jelent. Szerencsére nem te vizsgáztatsz, hanem a nemtudásból származó nyereség. Az meg elégedett.
2022. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Légyszí olvassátok el a kérdést rendesen! #2, #3


Havi 600 ezer, az egy év alatt 7.2 M.


Két msc után és két felsőfokú nyelvvizsgával nem szeretnék most tovább képződni. De ez bőven meghaladja egy orvosi képzés egy éves árát...

2022. jún. 16. 18:40
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Egyszeru a keplet, vagy megtanulod befektetni a sajat penzed, akar garazsba, akar ingatlanba, reszvenybe vagy kriptoba vagy az fog tortenni hogy valaki befekteti helyetted szazalekos jutalekot felszamolva anelkul h garanciat vallalna.


23 eves voltam mikor erre rajottem, kibuktam egyetemrol, azota tozsdezek es folyamat kepzem magam, tanacsadokent dolgozok havi 3 millioert. 2 bsc ha nem volt elegh rajojj arra h mindig tanulnod kell eleted soran akkor nehez sorsod lesz par even belul.


Ha meg el kell magyarazzam hogy otp allampapir miert rossz akkor meg a befektetesek alapjaihoz se ertesz. Ezert is fontos hogy kepzesre koltsd. A penzt nem csak ugy lehet kepzesre kolteni h szo szerint elkoltod. 8 orabol atmesz 6 oraba es napi 2 órát nezel befektetesi kepzeseket, vagy olvasol konyveket stb...

2022. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kibuktál az egyetemről? Én nem.
2022. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 Köszi!


Az értő olvasás még azért gyakorold, mert két msc-m van, nem bsc-m :).


Ezen kívül elnézésedet kérem érte, de nem szeretnék tőzsdézésből megélni, havi 3 millió ide vagy oda mivel nem hiszem, hogy ez 20 évig ennyi lesz. Most a tőzsdék emelkedése miatt ilyen magas, aztán lesz olyan, amikor negatívban van a bevételed és így egyenlít, akkor meg ott állsz minden használható munkatapasztalat nélkül (persze lehet, hogy összességében jobban jársz, vagy neked jobbak a soft skilljeid).


Nekem teljesen elég, ha más forgatja. Ez a megtakarításom a munkámból, ami a hobbim, nem akarom ott hagyni azért, hogy nap közben (meg este, meg az amerikai tőzsde záráskor) azon izguljak, hogy fel vagy lefelé megy a részvényem értéke, főleg, hogy elég kockázatkerülő is vagyok.


Két infós fizetésből szerintem csak eléldegélünk...


Viszont, ha már ennyire jól tájékozott vagy, hogy te is tanácsadással foglalkozol, esetleg megtennéd, hogy ajánlasz valakit?

2022. jún. 16. 22:08
 9/11 A kérdező kommentje:
(És ez nem a teljes megtakarításunk havonta, hanem ennyire keresnék ötletet, hogy mit csináljunk vele).
2022. jún. 16. 22:09
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy egy kérdés, akiknek tanácsot adsz, azoknak is azt mondod, hogy menjenek el 6 órában dolgozni 8 helyett, tanulják meg a munkádat és ezzel keresel havi 3 milliót?
2022. jún. 16. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!