Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyarországon miért nincsenek...

Magyarországon miért nincsenek ingyenes bankszámlák?

Figyelt kérdés
Van például egy számlám Angliában ott nincs sem számlavezetési díj sem utalási díj sem egyéb költségek.
2022. jún. 6. 20:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#8 Nem lehetne azokat adóztatni, ami nem "létszükséglet"?


Pl. Építkezés, senki nem hal bele, ha nem 4 csak 3 szobás lakása lesz. Senkinek nem lesz komoly baja, ha kevesebbet költ a kaszinókban. Senkinek nem lesz nagy baja tőle, ha kevesebb stadion, biodóm, lakópark épül (és esetleg marad füves terület), senkinek nem lesz nagy baja, ha nem 4 csillagos szállodába megy nyaralni, hanem panzióba (főleg, hogy a nagy szállodáknak is rengeteg pénzük van).


Viszont az OTP-nek van orosz érdekeltsége, azon rengeteget bukik. Az olasz bankok a 2008-as válság óta nem nagyon álltak helyre. A moratóriumnál a bank bukott. Az infláción és a forint gyengülésén szintén.


Aztán egyszer csak bedől egy-két bank, és nem lesz pénze az önkormányzatnak a sulikat fenntartani, a vízműveknek rendbentartani a csöveket, az áramszolgáltató csak reggel 8 és dél között fog áramot adni, leállnak a kórházak, tömegközlekedés, de legalább idén még négy csillagos szállodában nyaralunk, mert a rezsicsökkentést kifizetik a bankok.


Nyilván lehet mázlink, meg mondjuk 1 a 10 000-hez az esélye, hogy megtörténik, míg mondjuk az előző féléves szja visszatérítést tuti nem kaptuk volna meg, de én inkább lemondtam volna az utóbbiról, ha kisebb lesz az esély az előbbire.

2022. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

#11: Építőipar, kaszinók, szállodák, ez pont három olyan terület, amiben Orbán és a többi NER lovag nyakig benne van. Nem fognak saját maguk elleni intézkedéseket hozni. Ennyire egyszerű.

Egy igazságos világban ezek már régesrég egy büdös börtöncella mélyén rohadnának, ahova valók.


Nekem is lenne pár ötletem, hogy honnan vonjanak el pénzt, hogy ne az egyszerű ember érezze meg: 15 milliónál drágább kocsikra plusz adó. Tőzsdei osztalékra plusz adó. 100 milliónál drágább lakóingatlanra plusz adó. Gyémánt ékszerekre plusz adó.

A fölösleges rongyrázást adóztatnám szénné!

2022. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Van ilyen számla bizonyos feltételekkel.
2022. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#12


"Nekem is lenne pár ötletem, hogy honnan vonjanak el pénzt, hogy ne az egyszerű ember érezze meg: 15 milliónál drágább kocsikra plusz adó. Tőzsdei osztalékra plusz adó. 100 milliónál drágább lakóingatlanra plusz adó. Gyémánt ékszerekre plusz adó."


Még talán egy pár milliárd forint ki is jönne, de sem a rezsi védelmi és sem a honvédelmi alap finanszírozása nem sikerülne ezzel a tőkével

2022. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
#14: Ne viccelj már! Minden negyedik kocsi ilyen drága nagyvérű dög SUV. Ha csak évi 100 ezres adót tennének rá (ami valljuk be nem olyan sok a kocsi árához viszonyítva) már az is 100 milliárd bevételt jelentene!
2022. jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15


Ez a feltevés több sebböl vérzik.

Estleg tudnál forrást küldeni hogy magyaroroszágon ennyi 15 millió feletti értékű autók van forgalomban, illetve ezek hogy oszlanak meg céges és magán tulajdoni arányban, valamint hogyan rendszeren és eljárással számolnád ki a használt autó értékét?

2022. jún. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!