Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol és hogyan tudnék legegysze...

Hol és hogyan tudnék legegyszerűbben ill. leggyorsabban osztrák államkötvényt venni?

Figyelt kérdés

Semmit nem értek a pénzügyekhez, de azt még én is jól sejtem, hogy hamarosan a forint össze fog omlani (akár államcsőd is jöhet a mostani állapotokat nézve) és nem szeretném, ha a 3 millió megtakarításom semmivé veszne és jó esetben vehetek majd belőle egy 20 colos Lenovo monitort.


Viszont sajnos jó nyelvtudásom sincs (német főleg 0) így külföldi számlanyitás sem jöhet szóba. Van valami lehetőség Magyarországon külföldi pénzintézetnél (pl. Raiffeisen) osztrák állampapírt venni?


Laikusként is tudom, hogy Ausztriában mindig nyugalom és jólét lesz, így magabiztosan fektethetem oda a pénzem ellentétben a lélegeztetőgépen tartott autokrata orosz sz**ó NER rendszerrel, ami épp tervezi kivezetni az országot az EU-ból, de az orosz olaj elleni szankció biztosan tönkre fogja vágni a gazdaságot.


Szóval mi ennek a menete és hol tudnék külföldi állampapírt venni? (ha osztrák helyett tudtok jobbat ajánlani azt is megfontolom). Vagy ha más stabil befektetési ötletet írtok azért is hálás lennék.



2022. jún. 3. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem értesz hozzá, de biztosra tudod h össze fog omlani..


OMG...😂

2022. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Egy újabb ékes bizonyíték az értelmiségi ellenzékire.
2022. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én itt élek Ausztriában pár éve, itt se olyan jó az élet már mint régen.

Ami fontos, hogy az állampapír egy kötvény, így ha államcsőd vagy hiperinfláció lesz abban az országban hol veszed akkor nem érsz semmit az állampapíroddal.

Szerintem ha hosszútávon tervezel, akkor a legjobb a választás a befektetési arany.

Az arany nem valaki más adósága nem úgy mint a fiat pénzek.

Továbbá, nem lehet elinfláni.

Bárhol a világon értékesítheted.

Ausztriában név nélkül is vásárolhatsz befektetési aranyat 10 000 Euróig ami áfa mentes is.

2022. jún. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hova fog osszeomlani te ....? Mihez kepest fog osszeomlani? Ha ennyire vagod miert nem shortolod be a forintot 2-5os szorzon?
2022. jún. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy neked sok lehet 3 millió forint, de ennyivel nem kell nagyon gondolkodni, hogy hova tegyed. Már most sem ér sokat. Talán vegyél rajta egy autót vagy hasonló eszközt, amit később el lehet adni reál értéken vagy akár a felett is.
2022. jún. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5: Nem meggazdagodni akarok, hanem azt, hogy ne értéktelenedjen tovább.
2022. jún. 4. 08:31
 7/9 anonim ***** válasza:
2022. jún. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: Amíg ilyen pocsék az árfolyam, addig nem merek vásárolni. Megvárom míg visszaáll 370 körülire és utána mehet all-in az összes pénzem rá.
2022. jún. 4. 16:26
 9/9 anonim ***** válasza:
370 et mikor elerte akkor is zt mondtak a magadfajtak :)
2022. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!