Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Osztrák hitel végett lecsukhat...

Osztrák hitel végett lecsukhatnak?

Figyelt kérdés

Annó jól ment minden, covid végett elvesztettem a munkám és minden mást is . (Auto, lakás, stb)

Megpróbáltam lábon maradni így eladtam mindenem de elfogyott a pénzem .


A hitel megmaradt, Magyarországra költöztem .

Van bejelentett lakcimem, viszont nincs hivatalos munkahelyem.


Ha nemtudom a hitelt fizetni, mit tudnak csinálni velem?

Feljelentenek és Magyarországon lecsuknak vagy mi ?


2022. márc. 7. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan, hogy Európai Fizetési Meghagyás, ami alapján be tudják hajtani, a végrehajtó "üldözhet" sok-sok évig. Ausztriában, Németországban és sok más külföldi országban nem oly "laza" az ilyen dolgok kezelése - nehogy azt hidd, hogy azért, mert másik országban vagy, majd nem találnak meg, "elfelejtik", stb.


Rengeteg álláshirdetés van, ha akrnál dolgozni, tuti, hogy tudnál valamit - ha más nem, gyárban.


Magad alatt vágod a fát, ha nem fizetsz: ha felvettél 1 millió hitelt, akár 3 millió is lehet belőle, a nemzetközi végrehajtás, és a kamatok miatt.


Volt egy ismerősöm, aki 10 évig élt így, hogy bujkált ("viszont nincs hivatalos munkahelyem") a tartozás elől, feketén dolgozott, végül ez felőrölte az idegrendszerét, inkább elment legálisan dolgozni és törlesztette a tartozást.

2022. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

5 év után elévül a követelés joga .

Nem?

2022. márc. 7. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem évül el, ebben ne bízz..

Minden egyes végrehajtói tevékenység megszakítja az 5 évet. Lehet, hogy épp nem is tudsz róla, pl. a végrehajtó megküldi a banknak a letiltási felszólítást, stb.

S mint mondtam, a külföldi törvények ez ügyben még szigorúbbak.

2022. márc. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

hitel végett ?


"Hitel céljából" még soha senkit nem tartóztattak le.

A magyar nyelv nem ismerete miatt sem, azért is legfeljebb egy karót ad a tantónéni.

2022. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nyugodj meg, hogy rendsezres időközönként fogod kapni a felszólításokat, tehát nem lesz 5 év múlva elévül.....
2022. márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!