Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez jó ötlet lenne vagy másba...

Ez jó ötlet lenne vagy másba kéne tenni a pénzt ?

Figyelt kérdés
Van nagyapám, anyám, én. Én albérletben lakom, amúgy van egy házunk. Nincs rajta hitel. Nagypapámnak is van vidéken egy haza, amit most el fog adni. Olyan kb 25 millió forintra számítunk ebből, utána pedig beköltözik hozzánk, mert szép nagy ház, elfér, van kert, úgyhogy tenni venni is tud. Ennyiből Budapesten lakást nem lehet venni, de fizetni az albérletet szerintem hülyeség, de haza nem akartam költözni még. Mindegy. Ez nem lényeges. Lenne értelme egy kisebb hitelt felvenni, hogy Budapesten lakást vegyünk, és azt kiadjuk?
2022. jún. 2. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

En biztos h most nem vennek lakast. A tozsdei cegek most estek egy nagyot, nyar cegere talan elerik a melypontot, akkor/addig erdemes bevasarolni. Az ingatlan piac ellenben nagyon ugy tunik hogy meg csak most kezd belassulni, a kovi par evben akar eshetnek is az arak. Ez mellett az allampapir egyre nagyobb kamatokat hoz. Az allampapir es a lakas kozt az a kulonbseg hogy allampapirt megveszed es semmit nem csinalsz, a lakasba meg mindig berlot kell keress, oda kell igyelj h ne tegyek tonkre a lakast, ha netan nem fizetnek a kilakoltatassal bajlodni stb. Cserebe meg mit kapsz? Kozel eves 7-8 szazalekot ami kb az allampapirral egyenerteku.


Szoval sztem pmap es varj ki alakas vasarlassal, vagy ha lenne tozsdei tapasztalatod akkor inkabb az

2022. jún. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1es jól írja. vagy veszel egy vidéki egyetemi városban lakást és kiadod. Ahhoz nem kell hitel. Én PMÁP-ba tettem végül a pénzem és évente fölveszem a kamatot utána.
2022. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 én azt hallottam ezek nem tudják az inflációt követni
2022. jún. 3. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:
A pmap epp arrol szol h inflacio felett fizet... Ne arra menj h mit hallasz hanem ovass tobbet.
2022. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3as de ha most euroba fektetsz, rosszul jársz.
2022. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!